Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 0 forint jövedelem és mindenne...

0 forint jövedelem és mindennemű vagyon nélkülinek nem jár szociális segély az önkormányzattól?

Figyelt kérdés

2011 közepén otthagytam a munkahelyemet, mert lediplomáztam, és végzettségemnek megfelelő állást akartam keresni. Munkanélkülin, majd önkormányzati szociális segélyen voltam, összesen 6 hónapig.


Aztán elhelyezkedtem, de 8 hónap után megszűnt a munkaköröm az állami cégnél.


Létezik az, amit a kérdésben leírtam?


2012. okt. 3. 22:34
 1/10 Komplikato ***** válasza:
Hát ha csak 8 hónap munkaviszonyod volt, akkor csak az önkormányzati 22.800 forint jár, az sem sokáig.
2012. okt. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nos igen, a 22800-ra gondolok én is, nem is többre, nem is másra. De az önkormányzat szerint ez sem jár. Egyébként nem ebből akarok élni, nyilván minél hamarabb el akarok és fogok is helyezkedni, de addig is kellene ez a pénz.
2012. okt. 3. 22:51
 3/10 anonim ***** válasza:
13%

Kisebbségnek sem jár több, mint neked.

Menj be a Munkanélküli Központba, ott nyilvátartásba vesznek, és ők adhatnak munkanélküli segélyt.

2012. okt. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Komplikato ***** válasza:
27%

"Menj be a Munkanélküli Központba, ott nyilvátartásba vesznek, és ők adhatnak munkanélküli segélyt."


[link]

2012. okt. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Komplikato


Nem.


Kimerítettem az igénybevehető munkanélkülit, ezért csak az önkormányzati segély maradna. Ez a kérdés, hogy kaphatok-e!

2012. okt. 3. 23:16
 6/10 anonim ***** válasza:
Mért járna? Még az egy évet sem dolgoztad le.
2012. okt. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha a nő azt mondta az önkormányzatnál,hogy nem jár,akkor nem jár.De ebből a 0 Ft-ból fizesd ki az egészségügyi szolgáltatási járulékot is(6.390 ft/hó).
2012. okt. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akkora marhaságokat tudnak egyesek írni, hogy az bődületes!


Még az egy évet sem dolgoztam le, igen, de előtte van hosszú évekre szóló munkaviszonyom. Mint ahogy le is írtam, csak el kellett volna olvasni.

2012. okt. 4. 09:31
 9/10 anonim ***** válasza:

Létezik.

Neked (ha járna sem) szociális segély járna, hanem foglalkoztatást helyettesítő támogatás.

Azért nem kaphatsz, mert most nem vagy jogosult álláskeresési járadékra (kimerítetted az előző időszakból járót, most pedig nem szereztél elég jogosító időt), így nem vonatkozhat rád, hogy az álláskeresési járadék folyósításának megszűnése után. Ebben az esetben (nem kaptál álláskeresésit), a kérelmed benyújtását megelőző 2 évben legalább 1 évig regisztrált álláskeresőnek kell(ene) lenned. Az esetedben ez csak 6 hónap.

Viszont a TBd rendezését kérelmezheted az önkormányzattól.

Mindezeket megtalálod a szociális törvényben (fenn van a neten)

2012. okt. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
III/1993. tv.
2012. nov. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!