Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkáltatónak mihez van joga...

Munkáltatónak mihez van joga a munkavállalóval szemben?

Figyelt kérdés

Pár mondatot a történtekről.

Nem szeretem a korrupciót, a nyalizást, azokat az embereket akik mások mögött áskálódnak,nemszeretem azokat a főnököket és azokat a beosztottakat akiknél létezik kedvenc munkás, kedvenc főnök.Ez látszik a viselkedésemen, munkahelyen nem teremtek olyan viszonyokat ami több mint munkatárs,főnök.Ezért áskálódnak mögöttem,figyelnek és megpróbálnak keresztbe tenni nekem,kakukktojás vagyok a munkahelyemen.Jó ideje megy már ez, a gyárban ahol dolgozom 3 szakirányú végzettségű ember dolgozik a 150-ből, az egyik közülük én vagyok.A munkám kifogástalan nem tudtak belekötni és azt érzem, és azt mutatja a főnököm mintha tettem volna valamit ami rossz.Ember hiány van éppen és nekem műtétem volt,3hét állományba kényszerültem ez miatt és nekik lett még nagyobb emberhiányuk.Most közölte a főnököm hogy nagy elbeszélgetés lesz ennnek következnyémeképp.Szeretnék értesülni róla megteheti-e azt hogy ezért kirugat?Nem ismerem a munkajogot,és munkajogi képsviselőnk nincs.



2012. okt. 11. 13:05
 1/7 Golan Trevize ***** válasza:
100%

csak olyan indokkal rúghat ki, amivel alá tudja támasztani, hogy alkalmatlan vagy a munkaköröd betöltésére.

vagy valami belső szabályzatot súlyosan megszegtél, vagy szándékosan kárt okoztál, esetleg más jogszabályokban vétettél.

ha nem értesz egyet az indoklással, bíróságon megtámadhatod.


valószínűleg egy közös megegyezéses munkaszerződés megszüntetést fognak neked felajánlani, ezt nem vagy köteles elfogadni.

2012. okt. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Komplikato ***** válasza:
100%
Az elmúlt 9 hónapban 3-4x írták át az MTK-t, kedves kormányunk jóvoltából, mindeközben szinte minden féle olyan dolog, ami a munkavállaló érdekeit védte sorra kikerült belőle! Sok jóra ne számíts, kezdj el keresni ezerrel másik munkahelyet, ha tényleg jó szakember vagy kis mázlival akár jobb helyed is lehet.
2012. okt. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha emberhiány van, akkor nem áll érdekében, hogy kirúgjon. Ne írj alá semmit, és nagy baj nem lehet.
2012. okt. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jogilag nem rúghat ki indok nélkül, más kérdés, hogy mi az az indok. Ha gyárban dolgozol, csapatban, nem csak kizárólag a munkadarab a munkád. Ha senki sem "bír", hivatkozhat arra, hogy veled nem lehet együtt dolgozni, gyengíted a kollektívát, a hatékonyság rovására mész ezáltal. Igazából nem nagyon értem, ha egyre nagyobb az emberhiány, akkor miért kell leépítéstől tartanod?


Ha jogilag nincs is fegyvere ellened, simán teremthet olyan helyzetet, hogy nincs más lehetőséged, mint felmondani. Sajnos munkajogban nem állunk a csúcson. Persze a munkaadó részét is meg lehet érteni, ha valakivel nem akar dolgoztatni, ne tegye. Az áskálódás, nyalizás pedig normális emberi szocializáció (sajnos), ilyenek vagyunk hierarchiában. Ellen lehet ennek menni, de nem érdemes. Ha túlzásba esnek, az gusztustalan, de a minimált oda kell tenni a saját érdekedben.

2012. okt. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Golan Trevize ***** válasza:

"hivatkozhat arra, hogy veled nem lehet együtt dolgozni, gyengíted a kollektívát, a hatékonyság rovására mész ezáltal."


itt mondjuk azért lehet még arra hivatkozni, hogy tegye át másik műszakba, vagy gyártósorra, hátha ott jobban megfelel az ember.

2012. okt. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

""hivatkozhat arra, hogy veled nem lehet együtt dolgozni, gyengíted a kollektívát, a hatékonyság rovására mész ezáltal."


itt mondjuk azért lehet még arra hivatkozni, hogy tegye át másik műszakba, vagy gyártósorra, hátha ott jobban megfelel az ember."


Igen, de most a valósnak tűnő kamuindokokról beszélek. Nyilván hivatkozni mindenre lehet, kérdés, hogy munkanélküliként ezt az indokot a munkaügyi bíróságra viszed-e, és milyen sikerrel. A munkáltató minden eszközt megkapott, hogy kipenderítsen egy munkahelyről. Ez tükröződik a munkabéreken, a hangulaton és a seggnyalás mértékén is.

2012. okt. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hm...Nemtúl bíztató a dolog.Olvasva a kommentjeiteket azon tűnődöm minek dolgozom még itt.Köszönöm szépen a válaszokat.
2012. okt. 12. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!