Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha lejár az 1 év és nem tudom...

Ha lejár az 1 év és nem tudom igazolni 30nap munkaviszonyt, megszűnik a Foglalkoztatást helyettesítő támogatás. Szociális segély adható?

Figyelt kérdés
Több helyen próbálkoztam állást kerestem ,de nem vettek fel.Kapok Foglalkoztatást helyettesítő támogatást.De nemsokára lejár az egy év és nem tudok30 nap munkaviszonyt igazolni.Ebben az esetben a Népjóléti Osztály segélyben részesít?

2012. okt. 15. 17:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem. Pont az a lényeg, hogy nem kapsz semmit. Probáld meg összeszedni valahogy akár közmunkával.
2012. okt. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Van olyan, hogy Népjóléti osztály?

Én úgy tudom, de lehet másik lehetőségről direkt nem világosítják fel az embert, hogy szociális segély nincs. Vagyis van, de azt nevezték át foglalkozást helyettesítő támogatássá. Tehát az a segély tulajdonképpen. És ha nem tudsz 30 napot igazolni, akkor bizony megszűnik.

2012. okt. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Van egy 14 év aluli fiam,és sehova nem vesznek fel ilyenkor nem jár semmi?Én úgy tudom rendszeres szoc .segély jár amelynek összege Ebben az esetben

a legmagasabb

összeg 19.526,- Ft lehet.

Az aktív korúak ellátására egy családban

egyidejűleg csak egy személy jogosult.

Egy családban egyidejűleg két személy

abban az esetben jogosult az aktív korúak

ellátására, ha az egyik személy a

foglalkoztatást helyettesítő támogatás míg a

másik személy a rendszeres szociális segély

feltételeinek felel meg.Ezek szerint két külön segély nem?



Foglalkozt.hely.tám:

Az a személy, akinek az aktív korúak ellátására való

jogosultságát megállapították – kivéve, ha a rendszeres

szociális segélyre való jogosultság feltételeivel rendelkezik foglalkoztatást helyettesítő támogatásra jogosult.


Szoc segély:

- egészségkárosodott személynek minősül, vagy

- a reá irányadó nyugdíjkorhatárt öt éven belül betölti, vagy

- 14 éven aluli kiskorú gyermeket nevel - feltéve, hogy a

családban élő gyermekek valamelyikére tekintettel más

személy nem részesül a Cst. szerinti gyermekgondozási

támogatásban, vagy gyermekgondozási díjban, terhességigyermekágyi segélyben - és a gyermek ellátását napközbeni

ellátást biztosító intézményben nem tudják biztosítani, vagy

- a települési önkormányzat rendeletében az aktív korúak

ellátására jogosult személyek családi körülményeire,

egészségi vagy mentális állapotára tekintettel meghatározott

egyéb feltételeknek megfelel, rendszeres szociális segélyre

jogosult

2012. okt. 15. 20:47
 4/13 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném februártól vagyok foglakoztatott támogatásban ,de van 108 napom.Ez beleszámít?
2012. okt. 15. 20:49
 5/13 Komplikato ***** válasza:
58%

"Ezek szerint két külön segély nem?"

Így van, minden buta mendemondával szemben nem jár egy családba egynél több szociális segély Ez alól van pár kivétel, ilyen téli fűtéstámogatás az egyik, a másik meg ha tartósan beteg gondozására jár valami.


A 30 nap meg nem egy életbiztosítás, mert az ugye tiszta, hogy a 30 napra nem jár túl sokáig, nem úgy mint egy év munkaviszonyra. A munkakeresési járadék is egy évnél kevesebb már csak időarányosan jár, tehát kapásból a 3 hónapnál is rövidebb ideig.

2012. okt. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező!


Ha az FHT -t nem kapod a 30 nap miatt akkor valószínűleg a r. szoc. segélyt sem fogod kapni.


Egyébként annak kiszámítási modszere ez:



Mennyi a rendszeres szociális segély összege?

A rendszeres szociális segély havi összege a családi jövedelemhatár összegének és a jogosult családja havi összjövedelmének különbözete, de nem haladhatja meg a közfoglalkoztatási bér mindenkori kötelező legkisebb nettó összegének 90%-át, 42.326,- Ft-ot.


Ha a rendszeres szociális segélyben részesülő személy családtagjának foglalkoztatást helyettesítő támogatást (22.800,- Ft) állapítottak meg, a rend-szeres szociális segély összege nem haladhatja meg a nettó közfoglalkoztatási bér 90%-ának (42.326,- Ft) és a foglalkoztatást helyettesítő támogatás összegének különbözetét, azaz 19.526,- Ft-ot.

2012. okt. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Még ez hozzá tartozik az előzőhöz:



Mely esetben nem biztosított a megélhetése a rendszeres szociális segélyt igénylő személynek?


Abban az esetben, ha a családnak az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelme nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 90%-át (2012-ben 25.650,- Ft) és vagyona nincs.



De inkább próbáld megszerezni a 30 napot.

A 30 napot szerintem nem naptári évenként, hanem a folyosítástól számítva állapítják meg. Nem ?

2012. okt. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Lehetséges .Akkor hiába van meg a 108 napom ,ha a folyósítástól számít.Szóval ha nem mutatok fel 30nap munkát nem kapok semmit.Köszönöm a válaszokat'
2012. okt. 16. 06:33
 9/13 anonim ***** válasza:

Legalább évente kell felülvizsgálni az FHT folyósításának feltételeit.

A 30 napot a megállapítástól (előző felülvizsgálattól) vizsgálják.

Háztartási munkával is igazolhatod.

A NAV honlapján (nav.gov.hu) az információs füzetekben a 2012-es inf.füz. részben megtalálod az aktuális tájékoztatást a háztartási munkáról.

2012. okt. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !Sajnos ha más megoldás nincs .
2012. okt. 16. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!