Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Te, mennyi az az összeg pénz,...

Te, mennyi az az összeg pénz, ha kilopnák a pénztárcádból feljelentést tennél?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan,ha egy-két vagy párezer ft-ot lopnának el tőle nem tenne feljelentést,de ha már több 10 vagy 100 ezer forintot lopnának tőle akkor már azért feljelentést tenne a többség.

Nálad mi az összeghatár ami alatt nem tennél,és amennyiért már tennél.


Én így jártam 5000 ft hiány volt a tárcámba,hát valaki kivette valamelyik kollégám de én nem foghatom senkire,mert nem láttam. Feljelentést meg ennyiért nem teszek,mert a kihallgatásra elmenetel,rendőrség,bíróság többe kerülne a benzinpénz mint a kár meg igazábol nem is voglalkoznának 5000 rugó miatt a rendőrök.De kíváncsi vagyok a ti véleményetekre.



2012. okt. 16. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi lenne az összeg, de ebben a helyzetben figyelmeztetném a kollégáimat, hogy vigyázzanak az értékeikre.
2012. okt. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A körülményektől függ. Rablás esetén, tehát, ha erőszakkal veszik el tőlem, akkor már 5-10 ezer Ft-nál is tennék feljelentést, mert egy ilyen nagyon kiakaszt, és ha 1 % esély is van rá, hogy meglesz az elkövető, már azt mondom, hogy megéri a macera.


Ha meg olyan lopás, ahol biztosan tudom, hogy nem lehet bizonyítani, akkor semekkora összegnél nem tennék feljelentést. Amúgy meg mondjuk, 50 ezer Ft körül, ha látok némi valós esélyt a tettes megtalálására.

2012. okt. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Általában nincs annyi pénz a tárcában, hogy komolyabb bajom lenne belőle. A bankkártyámat meg letiltatom olyan esetben.
2012. okt. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Gyanúm van,de az kevés lenne rá meg senkire sem fogom,mert rágalmazás,nincs bizonyíték semmi.

Azt csinálom,hogy a személyzeti öltözőben,ha átöltöztem munka előtt akkor nen,hagyom ott hanem kihozom magammal a cuccomat és ott lesz mellettem amíg dolgopzom és úgy tuti nem nő szárnya a pénzemnek meg semmimnek.

2012. okt. 16. 15:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, ha rablassal veszik el tolem akkor teszek feljelentest 1 forint miatt is, de nem azert hogy a penzem visszakapjam, hanem azert hogy legyen meg az a patkany aki kirabolt:)


Amugy meg sajnos nem tudsz mit csinalni, egy feljelentes nem oszt, nem szoroz. Egyebkent pedig igyekszem nem tartani magamnal tul sok kp-t, 50-60ezer forintnal nem szokott tobb lenni nalam.

2012. okt. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Oh Boy, okos fiú vagy, hogy csak aprót viszel magaddal. :)
2012. okt. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A tárcámban lévő pénz elvesztéséért nem tennék feljelentést, nem látnék rá esélyt, hogy visszakapjam.
2012. okt. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

hol hagytad?

nincs szekrényed, amibe elzárd?


csak lerakjátok, pl. a padra?

Szólnék a főnöknek, hogy gondoskodjon zárható öltözőszekrényről

2012. okt. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!