Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek megbüntethetnek...

Szerintetek megbüntethetnek ha faluhelyen ilyenkor nagyobb mennyiségű szemetet égetek?

Figyelt kérdés

Sajnos összejött egy nagyobb mennyiség aminek 1 részét már elégettem (kb 10m3-t) de nagyon feketén füstölt és a szomszédok morogtak.. a többi lakos nem mert szerencsére oszlott a füst meg nem is tudták honnan jön.

Viszont még van kb 3-4 ilyen adag hátra amit vhogy el kéne füstölni mert már nagyon útban van.


2012. okt. 27. 15:48
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Nyugi megoldom vhogy :)

Arra gondoltam h a kisebb kacatokat odadom a szegényebbeknek, nekik úgy sincs mivel fűteni, ezek meg pont jók kályhába is. Ami kevésbé jó azt meg a végén már a téli fűtésszezonban elégetem, olyankor úgy is akkora a füst a faluba hogy nem tűnne fel senkinek.


Egyébként ezek nem kajaszemetek hanem ilyen bútorok, alkatrészek...

2012. okt. 27. 18:22
 12/23 anonim ***** válasza:

Bútor az mehet.

De milyen alkatrész? Sz gép? TV alkatrész? Azt hogy lehet eltüzelni?

2012. okt. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
9%
Nem büntethetnek,ha a saját udvarodon végzed azt.
2012. okt. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"ez a kis semmi nem tesz kárt a levegőben mert elszáll másik országokba"

Tapló vagy. És ott tán nem szagolnák?

De nem száll ám messzire.

2012. okt. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 kovpet ***** válasza:

"Nem büntethetnek,ha a saját udvarodon végzed azt."


De.

2012. okt. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
82%

Ha kiszimatolják a szomszédok és bejelentik:

A levegő védelméről szóló 306/2010. (XII.23.) Korm. rendelet alapján:

27. § (2) Hulladék nyílt téri, vagy a hulladékok égetésének feltételeit rögzítő jogszabályban foglaltaknak nem megfelelő berendezésben történő égetése, a háztartásban keletkező papírhulladék és veszélyesnek nem minősülő, kezeletlen fahulladék háztartási berendezésben történő égetése kivételével tilos. Nyílt téri hulladékégetésnek minősül, ha a hulladék – az elemi kár kivételével – bármilyen okból kigyullad.


(3) Lábon álló növényzet, tarló és növénytermesztéssel összefüggésben keletkezett hulladék nyílt téri égetése tilos.



9. melléklete szerint a bírság:

17.

Bármely anyag a jogszabályi előírásokat megszegve, illetve engedély nélkül háztartási tüzelőberendezésben történő égetése;

300 000 Ft


18.

Bármely anyag a jogszabályi előírásokat megszegve, illetve engedély nélkül a nyílt téren történő égetése;

100 000 Ft


[link]

2012. okt. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
17%

Ne egyszerre és "tisztán" égesd.

Fával vegyesen nyugodtan tüzeld el,sokkal kevésbé füstöl és jobban is elég.Lehetőleg sötétedés után,ekkor senkinek nem fog feltűnni.Mi szelektíven gyűjtünk.A kukába csak az éghetetlen hulladék megy az éghetőt nagy zsákba gyűjtöm össze a fűtési idényen kívül.A kukát is kevesebbszer kell kirakni és van egy kis plusz "ingyen" fűtőanyagom.Mivel a gáz sajnos megfizethetetlen az ember kénytelen ott spórolni ahol tud.

2012. nov. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
6%
Mért büntetnének meg?
2013. jan. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Minek dobjam ki amikor így is annyi szemét keletkezik a földön h már nem tudják hová tenni.. Én meg eltüntetem :) "


Azt bizony nagyon helyesen teszed. Legalább nem kell szállítgatni, meg tárolgatni.

2013. jan. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Ha most este otthon leszel gyújts alá a maradéknak vagy amennyit gondolsz, és hadd égjen este úgysem látják a füstöt, érezni se fogják gondolom, mert ilyenkor már sokan ablak ajtót becsukják "


Én is ezt javaslom.

2013. jan. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!