Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg van olyan törvény...

Tényleg van olyan törvény júl.1-től, hogy ha valaki bejön a portámra éjszaka lelőhetem?

Figyelt kérdés
2009. aug. 10. 23:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos nem. :(
2009. aug. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
14%

hál' istennek nem!

az hiányozna már csak, hogy mindenféle önjelölt rambó elkezdjen eszetlenül lövöldözni...

2009. aug. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én is hallottam valami ilyesmit. Például már az is legális, ha áramot vezetsz a kerítésedbe. Ez is mostantól van.
2009. aug. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Elvileg eddig is lelőhetted volna,ha lenne fegyvertartási engedélyed,de mivelhogy magán személynek nemigen adnak ilyet nincs mivel lőni.Én örülnék a sok "önjelőlt rambónak" mert vicces ahogy a betörő füstöséknek több joga van mint neked.
2009. aug. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Magánszemélynek nem adnak fegyvertartásit? Hogyne adnának csak tanfolyam kell hozzá.
2009. aug. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Milyen tanfolyam?ha fegyvervizsgára gondolsz,hiába végzed el egyszerű mezei állampolgár nem tarthat Lőfegyvert otthon!\kivétel persze a vadász,politikus de ők külön műfaj\
2009. aug. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Rendben, akkor most megyek és visszaadom...
2009. aug. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Egyébként:


A fegyvertartási engedély megszerzésének feltételei


Lőfegyver megszerzésére és tartására engedély csak akkor adható, ha a kérelmező személy


1. nem áll az előző pontban meghatározott kizáró rendelkezések hatálya alatt;

2. a lőfegyver tartásához előírt egészségi alkalmasságát igazolja (a Rendőrség, a Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálata, a nemzetbiztonsági szolgálatok, a Vám- és Pénzügyőrség, a büntetés-végrehajtás, a Magyar Honvédség és a Határőrség hivatásos és szerződéses állományú tagjának lőfegyver megszerzése és tartása az előírt egészségi alkalmasság hiányában is engedélyezhető);

3. a lőfegyver tartásához szükséges elméleti ismereteket és gyakorlati jártasságát igazoló vizsgát tesz és a vizsgabizottság megítélése szerint a lőfegyver biztonságos kezelésére és használatára képes;

4. a lőfegyver, lőszer tárolásának a 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendeletben meghatározott feltételeivel rendelkezik .

2009. aug. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
De közben rájöttem Te miről beszélsz, a fegyverhordozási engedélyről...mert a kettő teljesen más, attól még hogy van fegyvertartásid nem rohangálhatsz vele az utcán.
2009. aug. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Igen van ez a törvény,csak a kapun fel kell tüntetni,mivel véded a házad.Mondjuk hülyeségnek tartom ezt is,mert miért kell figyelmeztetni a betöröt,mi várja odabent?! Nem kell bemenni más magánterületére,és kész.Jó hogy nem már azt is ki kell írni,hol van esetleg egy gödör az udvaron,nehogy eltörje a lábát szerencsétlen tolvaj betörés közben.Vicc!Túl sok joga van a betörőnek az a baj,ezért éri meg nekik betörni.
2009. aug. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!