Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi bajom lehet ha felraktam...

Mi bajom lehet ha felraktam vaterára egy Villanyóra lassító LEGÁLIS eszközt?

Figyelt kérdés
Felraktam Villanyóra lassító LEGÁLIS eszközt és 4db-t vett és írták hogy hívjam fel idézem "pedig rendkívül fontos infókat tudnék adni, hogy sikeresebb légy és ne kerülj bajba."

2012. nov. 1. 17:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

"Mi bajod lenne, azon kívül, hogy a kicsit is értelmesebb emberek körberöhögnek? A villanyóra után akár a farkadat is a konnektorba dughatod, nem lesz kisebb a számla..."


Nyugodtan széttépheted a villamosmérnöki diplomád.

2012. nov. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Elolvastam a linket. Már én sem vagyok analfabéta.

Sőt rájöttem, hogy a kérdést jobban el kell olvasni és akkor hitelesebb válasz adható. Tehát ne félj az illetékes elvtárstól.

2012. nov. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Évekkel ezelött egy fazon benzinmegtakarító eszközt árult és leírta milyen óriási megtakarítást lehet elérni vele!Aztán csak a megtakarítás maradt el! Ki használja ma? Senki!
2012. nov. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Egyébként kérdező mi az, hogy "legális"? Tanúsítvány, számla, garancia, miegymás, ahogy kell? Vagy csak kezdő szélhámos vagy?
2012. nov. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Elmondok egy titkot:


Legálisan csak úgy tudod lassítani a villanyórát,hogy kihúzod a hálózatról a fogyasztóid.Esetleg beiktatsz pár kW-ig egy szélkereket (sok sikert hozzá).

2012. nov. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ki hogyan van vele, de én, ezt a bejegyzést ajánlom ezzel kapcsolatban: [link]
2012. nov. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Évekkel ezelött egy fazon benzinmegtakarító eszközt árult és leírta milyen óriási megtakarítást lehet elérni vele!Aztán csak a megtakarítás maradt el! Ki használja ma? Senki!"


Nem az volt a kérdés, hogy ez az eszköz valóban hasznos -e, hanem hogy lehet -e baja belőle.

2012. nov. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Nem az volt a kérdés, hogy ez az eszköz valóban hasznos -e, hanem hogy lehet -e baja belőle."


Nana! Ez összefügg. Ugyanis ha olyat ad el, ami nem alkalmas a megjelölt feladatra, azzal átveri az embereket. Tehát ha adott eszköz valóban nem a leírtnak megfelelően működik, akkor abból lehet baja.

Egyébként olyan eszközöknél, amik (jól tervezett) kapcsolóüzemű tápegységgel működnek, azoknál nem lesz megtakarítás, mivel gyakorlatilag ugyanazt a teljesítményfelvételt produkálják 198-263V feszültségig (persze ha ez cél is). A modern mosógépek, a tévék, számítógépek, házimozi eszközök szinte mind ilyenek. Tipikusan a világítási eszközök olyanok, amik érzékenyek a feszültség-változásra, de tudni kell, hogy ha az eszköz pl fixen 218V-ot biztosít, akkor kb 10%-kal (fényforrástól függően!) csökken a fény is.

2012. nov. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Árulja valaki aki ért hozzá számlával a vaterán ez a valós megtakarítás


Ne várjon senki 20-30-40%-os energiamegtakarítást a készüléktől mint azt más vaterahirdetésekben olvasható, mert aki ezt állítja az hazudik vagy nem ért hozzá!! De például egy A+ vagy A++ energiatakarékos hűtő kompresszorának indulásakor akár a névleges teljesítményének 10x 15x-ését is felveheti néhány secundumig tehát akár 1000-1500W-ot is. Szimpla matekkal ha 1kwh áram díja 50Ft akkor 1kwsecundumé 50/60/60=0,014Ft egy nap akár 50-100x is elindulhat a hűtő kompresszora főleg ha nagy nyári melegben sokszor nyitogatjuk. Az induktív terhelések indítási tranziense általában

1-3mp, azaz napi 3-5Ft megtakarítást is eredményezhet egy készüléknél, de pl. egy 1-2kw-os klímánál a nagyobb teljesítmény miatt akár 10-50Ft-os megtakarítás is elérhető...

Vagyis a készülék megtérülési ideje átlagosan max. 1-3év (minél több a háztartásban az induktív fogyasztó annál hamarabb térül meg befektetésünk..)

2012. nov. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!