Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez így legális lenne? (lent)

Ez így legális lenne? (lent)

Figyelt kérdés

Szóval majd csinálok egy internetes rádiót, és ún. royalty-free zenéket tennék be, ami azt jelenti, hogy nem kell jogdíjat értük fizetni. Találtam néhány olyan oldalt, ahol ilyenek vannak fent, viszont a letöltésért fizetni kéne, de a weboldalon Flash-ben meg lehet őket hallgatni, úgyhogy arra gondoltam, hogy ezt a módszert alkalmazom, és így nem kell fizetni: [link]

Azt szeretném kérdezni, hogy ha ezt alkalmazom, akkor a zene nekem annyira lenne legális, mintha fizetnék érte? (Jogdíjat ezekhez nem kell fizetni.)



2012. nov. 1. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Komoly üzletember vagy.

Saját rádiót akarsz csinálni, és már most a jogdíjakon agyalsz:((

2012. nov. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor érthetőbben megfogalmazom a kérdést: Azt szeretném kérdezni, hogy ha ezt alkalmazom, akkor a zene nekem annyira lenne legális, mintha fizetnék a jogdíjmentes zene letöltésé(é)rt? (Jogdíjat ezekhez nem kell fizetni.)
2012. nov. 1. 19:29
 3/6 A kérdező kommentje:
És a rádió csak amolyan hobbirádió lenne, amit stream-el csinálnék interneten.
2012. nov. 1. 19:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha fizetni kell a letöltésért, akkor nagyon másképp nem szerezheted be legálisan.

Azt pedig az oldalon leírják, hogy a letöltött zene, hogyan használható fel.

2012. nov. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tomala ***** válasza:

A szerzői jogok birtokosa nem az az oldal, ahol meg lehet hallgatni, vagy le lehet tölteni a számot, hanem a szerző, vagy a kiadó.

Ennek megfelelően az, hogy valahol ingyen adják a szerzeményt, nem jelenti azt, hogy te is felhasználhatod ingyen. Függetlenül attól, hogy ők jogíjat fizetve, jogszerűen, vagy jogsértő módon teszik hozzáférhetővé.


Csak olyan zenét használhatsz jogdíj fizetése nélkül, amelynél a szerzői jogok birtokosa lemondott a jogdíjról.

Az meg nem elég egy rádióhoz.

2012. nov. 2. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én értem a kérdésedet, és a többiek kedvéért megfogalmazom, mert Neked nem igazán sikerült:

Olyan zenéket szerezne meg ingyen, aminek nincs jogdíja alapvetően, de csak egy olyan weboldalon elérhetőek, ahol kérnek pénzt magáért a letöltésért, viszont ő le tudná tölteni ingyen, és azt kérdezi, így legális-e.


Válaszom: igen, szerintem legális, hiszen azt mondod, nincs jogdíja, de szerintem kérdezz meg egy ügyvédet is azért, biztosan van az ismerőseid közt ügyvéd, aki megbízhatóbb választ tud adni a kérdésedre.

2012. nov. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!