Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Személyiségi jogokat mennyire...

Személyiségi jogokat mennyire sért ez? - Mennyire modhatják nekem ezért, hogy ejnye-bejnye?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy facebookon egy palinak a profilképét leszedem és körbevágom a fejét. Ezt a körbevágott fejet ráteszem egy másik képre (egy másik ember fejére). A másik kép (amire ráraktam a fejet) nem csúnya, nincs semmi szexuális dolog rajta stb... csak szimplán vicces kép lesz így, sőt nem is megalázó!

Ha nem kérek tőle engedélyt hogy kirakhassam, facebookra akkor mi történhet belőle? "Nagyon kellene félnem a személyiségi jogok megsértésétől?"



2012. nov. 1. 20:36
 1/8 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem hogy ismerem a személyt de mégse akarom tőle ezt megkérdezni, mert nem az van hogy nem engedné, hanem más... :D
2012. nov. 1. 20:38
 2/8 bumbi02 ***** válasza:
ha jóba vagytok, és veszi a tréfát, akkor szerintem nem kell félned ilyentől. Mi is csináltunk ilyet ballagási képekkel:)
2012. nov. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pont ugyan ez van tanárokkal :D
2012. nov. 1. 20:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát tanárokkal már veszélyesebb. Mi ilyen verset írtunk róluk, és többségük vette a viccet, de egyik meg nagyon durván bekattant.
2012. nov. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sérti az illető személyiségi jogait, de tőle függ, hogy kíván-e jogi vagy más úton elégtételt szerezni. Ha ismered, talán tudod is, mit fog lépni.
2012. nov. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha az illetönek nem tetszik - lényegtelen, hogy miért, akkor jogában áll felszólitani, hogy töntesd el a képet, ha nem teszed, akkor meg megbüntetnek téged a személyi jogos megsértése miatt.
2012. nov. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Csak rákérdeztem, mert tudjátok van egy oldal (az internet pöcegödre), ahol minden képet felraknak (otrombát, undorítót) és azokat nem tudják beperelni meg ilyenek valami oknál fogva.
2012. nov. 2. 07:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért az más helyzet, mivel nekik másik országban kamu személyek nevén vannak a szerverei. Jópárszor meg is szüntették, de új helyre mentek és így újra megnyitottak. A Facebook viszont komolyabban veszi a személyiségi jogokat, ezért is lehet egyszerűen jelenteni a képeket.
2012. nov. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!