Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » El lehet ítélni valakit...

El lehet ítélni valakit okirathamisításért, aki csak a saját céljára hamisít receptet, hogy fájdalomcsillapítókat kiváltson a fájdalmaira?

Figyelt kérdés

Természetesen csalás nélkül, azaz csakis teljes áron történő kiváltással, és nem kábszerről van szó, és csakis saját használatra!


Az illetőnek meg igazoltan durva fájdalmai vannak, de hát a magyar eü meg olyan amilyen, és kénytelen maga gondoskodni a beszerzésről.


Most egy ilyen ügy miatt szerintetek képes bármelyik bíró elítélni szerencsétlent? Aztán úgy gondolni, hogy majd a rabkórházban megkapja a fájdalomcsillapítót?

Ez tényleg ennyire így menne vagy egy bíróban is van némi emberi érzés?


Jogilag meg azt mondanám, hogy "a társadalomra való veszélyesség" igazából teljes mértékben hiányzik, szóval már csak emiatt is fel kéne menteni, de fogalmam sincs a gyakorlatról.



2012. nov. 2. 08:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Közokirat--hamisítás, keresd ki a BTK-ban a büntetési tételt, mivel folytatólagosan elkövetett, nem valószínű, hogy "jóindulatú" lesz a bíró.
2012. nov. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Jó, ezt a BTK-s részt értem, na de az se enyhít az egészen, h ténylegesen ennek aztán semmi társadalmi veszélyessége nincs? Mert ugye mindig erre szoktak hivatkozni ... Viszont ő meg mindössze csak magának váltott ki gyógyszereket.

Nem akarom elhinni, hogy ilyen országban élünk, ahol egyrészt hangoztatják az emberi méltóságot meg az emberi jogokat, másrészt meg dögöljön meg a fájdalomtól, ott ahol van, aztán ráadásképen még le is csukják, ha mer lépni a saját érdekében.


Na de oké, ha tegyük fel, a legrosszabb indulatú a bíró, akkor ez mégis mit jelent a gyakorlatban? Tényleg átmehet akár letöltendőbe is?


(azt már csak mellesleg jegyzem meg, hogy amikor meg a sok száz milliós csalásokért adnak 2 év felfüggesztettet? valahogy nem érzem arányban a kettőt)

2012. nov. 2. 08:58
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem volt addig büntetve, és valóban saját célra váltotta ki, akkor kicsi az esélye, hogy letöltendőt kap.


De inkább keressen egy értelmes orvost.

Eleve honnan szerez be receptet?

2012. nov. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Valóban csak magának váltotta ki, hát szerencsétlen felkelni se tud a fájdalomtól már lassan.


Hogy honnan szerezte? Ahogy én tudom, tiszta vicc, de ő maga gyártotta, rendesen vonalkóddal, mindennel együtt megszerkesztette és kinyomtatta. Nem piskóta az illető agyilag, szóval arra még kíváncsi lennék, hogy ezt hogy is lehet rábizonyítani, ha meg se tudják különböztetni az eredetitől ...

(leszámítva ha agyonverik, és beismerő vallomást tesz(nek helyette)....)

2012. nov. 2. 09:16
 5/21 A kérdező kommentje:

Tudod mi a helyzet az "értelmes orvossal"?


nekem panaszkodott, hogy képzeljem el, már a többedikbe fut bele, és mindegyiktől azt a választ kapja, hogy hát igen, az kell, az kell, meg csak az hat szinte, de ne haragudjon, szerezze be, ahogy tudja, mert egyik se vállalja fel a felelősséget, hogy felírja neki. Tulképpen a doki beszéli rá, hogy "szerezzen, ahogy akar", tiszta vicc ez az ország na. Úgy bizalmasan elismeri, hogy az kell neki, de hivatalosan természetesen nem meri ezt leírni, és nem akar receptet írni.


Én attól lettem kész, hogy már egy olyannál is volt, aki ugyan írt fel neki, de ott közölte vele, hogy ha bármi gáz van, akkor ő letagadja, hogy tényleg ő írta volna! Na ez milyen?

2012. nov. 2. 09:21
 6/21 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint a törvények alapján igen, elítélhető, mivel az orovisi esküben, vagy hol van, hogy sem önmagát, sem családtagját, sem rokonát nem kezelheti, nem gyógyíthatja. Az érzelmi kötődés miatt könnyebb a félre-diagnosztizálás, ezért valami törvény ezt tiltja.
2012. nov. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez törvénytelen, de biztosan nem kap letöltendő szabadságvesztést, ám a munkájától eltilthatják. Ha ilyen nagy fájdalmai vannak, akkor keressen fel egy másik orvost, aki felír neki fájdalomcsillapítót vagy amire szüksége van.
2012. nov. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem az ismerősöd...

És a bíróság helyében én is gyanakodnék hogy nem csak ennyi volt!


Hisz összehozott egy receptet amit ügyesen meghamisított és ki akarta váltani, ezzel komoly kockázatot vállalva és rengeteg energiát belefektetve... miközben elmegy és vesz némi füvet és ugyan ott van! És akkor a bíró max elküldi egy elvonóra de ha valóban igazolja hogy beteg akkor lehet még együtt is érez vele!


Szerintem rossz utat választott hisz egy receptnél nehéz eltekinteni a hamisítástól meg a többitől amiért büntetnie kell a bírónak.


És a társadalomra veszélyesség bár sokszor számít de másként szokás ezt mérlegelni! Számít a "társadalmi szereplőkbe vetett bizalom"(vagy hogy is van a rendes megfogalmazás) ami fontossá teszi hogy hitelesnek fogadd el a fizetőeszközt, elhidd hogy aki szemben áll veled az tényleg rendőr és nem csak annak adja ki magát stb és persze hogy a recept az valódi és azt az orvos valóban felírta!

2012. nov. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként az egész szituáció nekem nem tiszta!

Van egy ember akinek orvosilag igazoltan nagy fájdalmai vannak és van is pénze gyógyszerre... csak a dokik nem akarnak neki felírni???

Ez milyen betegség? És miért nem akarnak felírni?

És írásod szerint akkor "majd a börtönkorházban adnak neki gyógyszert"! Tehát ott meg mégis adnának?


Bocsi de nekem így, ahogy leírtad, valami nagyon sántít!!

2012. nov. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

De várj, most mi az, ami ebben sántít?

Most azt hiszem, én nem értem a kérdést.


Egyébként meg abszolút úgy van, ahogy írtad! Elismeri, hogy az kell neki, de ő maga hivatalosan nem vállalja a felelősséget, hogy felírja. De most mi ebben a nagy csoda? Hát én is jártam már úgy, hogy a szakorvos bizalmasabb viszonyban mondta nekem, hogy hát igen, ez és az kéne, mert ez a leghatásosabb, de ő nem írhatja fel, mert a jogszabályok szerint csak ilyen meg olyan szakorvos írhatná, ezért aztán kitalált egy tök más diagnózist, amilyen betegséghez ugyan nekem közöm se volt, viszont azon a jogcímen meg már felírhatta ugyanazt a gyógyszert!!!

Most ezt tudtad követni? :D

Egy kész dili, tudom én, de hát ez van ... És el se hinnéd, hogy egész egyszerű betegség kapcsán van ez amit most én mondtam példának, így aztán már rutinszerűen csinálják ezen a szakrendelésen, hogy rendeletileg ők ugyan nem írhatják, de szakmailag meg tudják, hogy az a legjobb, na emiatt aztán beírnak egy teljesen más diagnosist. Ennyi. Aztán viccesen megjegyzi a doki, h "eddig onnan fentről mindig csak a hülyeség jött, máshogy nem lehet". És tényleg igaza van, tényleg nem megy máshogy. Egy igazi őskáosz.


Na de az eredeti kérdéstől eltávolodtunk már, és még azt nem értem mindig, hogy most ezzel kinek is okozott kárt az illető na meg hogy miért is sántít a történet?

2012. nov. 2. 10:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!