Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a saját diákigazolványomra...

Ha a saját diákigazolványomra (ami már lejárt, nem járok iskolába) veszek matricát és azt használom pl. utazáshoz az közokirathamisítás vagy utazási kedvezmény jogosulatlan igénybevétele?

Figyelt kérdés
2012. okt. 8. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Is-is.
2012. okt. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt úgy kell érteni,hogy mindkettő?Lehet olyan?
2012. okt. 8. 18:00
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

hát az a része hogy használod a 2.


De azért nem biztos hogy megbüntetnek, hogy van pecsét az igazolványon, de az meg az 1.

2012. okt. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos,nem igazán értem,de a pecsét alatt a matricára gondolsz?
2012. okt. 8. 18:17
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem egyszer moziba beütötték a diákszámomat h. tényleg érvényes-e ... szal kockázatos, de meg tudom érteni ...
2012. okt. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha simán fel nem matricázott diák igazolvánnyal utazol akkor veszed igénybe jogosulatlanul az utazási kedvezményt.

Ha meghamisítod, azaz matricát ragasztasz rá, akkor már közokirat hamisítás.

2012. okt. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 agi91babe ***** válasza:

Szia kérdező!


Én 3 éve használok "ilyen" matricákat, ha tudod kitől kell venni, és milyet, akkor nem kockázatos, mert stimmel a sorszáma. És akkor akár be is üthetik a gépbe, leolvashatják, mert nem hamis, nem jönnek rá, hgy gond van. Elég sokat spóroltam már így. Még sosem buktam le, és valószínűleg nem is fogok. :)

Írj privit ha érdekel, vannak hozzá ismerőseim,csak meg kell mondanod, milyen kéne.

2012. nov. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!