Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az bűncselekmény hogy valaki...

Az bűncselekmény hogy valaki aki bűnöző de én nem tudtam róla, rám is költött a pénzéből, meghívott ide oda?

Figyelt kérdés
Hallottam valakitől de szerintem nincs benne logika.

2012. nov. 3. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem.


Amiről nem tudsz, és nem várható el, hogy tudj róla, az nem büntetendő.


Az már fogósabb kérdés, hogy mi van, ha pontosan tudsz róla. Arra tippelek, hogy még az se.


Ha egy lopott holmit rád bízna, főleg ha továbbadnád, az már lehet orgazdaság.

2012. nov. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm : )
2012. nov. 3. 19:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1986-ban fiatal lányként jártam egy sráccal. Én még tanultam a srác "dolgozott" Legalábbis én ezt tudtam. Mindig kaptam tőle apró ajándékokat. Swatch órát, arany láncot, brosst, fülbevalókat stb.. Mind nagyon szép volt.

Állandóan vett dolgokat is pl: fagyit, üdítőt, mozijegyet srb..

Egy nap arra mentem haza a suliból hogy apám 2 rendőrrel beszélget a nappaliban. A rendőrök engem vártak.

Kérdezgettek a srácról, hogy mennyire ismerem, merre járunk, mit szokott mondani hova megy amikor nem találkozunk. Elmondtam mindent amit tudtam. A rendőrök velem nagyon kedvesek voltak. Megkérdezték hogy amióta együtt járok a sráccal kaptam-e bármit is tőle. Mondtam hogy igen, és meg is mutattam nekik az összes dolgot. Kiderült, hogy mindent amit kaptam beleértve az órát és az ékszereket is mind-lopott termék volt.

Volt például egy gyönyörű fácán bross is amit nagyon kedveltem mert olyan szép piros és zöld kövek voltak benne. Az például irtó sokat ért, biztosítva is volt, mert rubin és smaragd kövekkel volt díszítve. De én nem ismertem akkor drágaköveket, és ugye a 80-as években nem volt internet hogy 1-2 kattintással megtudjuk milyen is egy drágakő. Azt hittem színes üvegkövek..

Mindent amit kaptam leltárba vettek, és át kellett adnom a rendőrségnek. Örömmel adtam át, mert amióta tudtam hogy lopott ékszerek, így már nem is kellettek.

Engem sose marasztaltak el, sosem kellett bíróság elé állnom. és sosem büntettek meg a naivitásom és a tudatlanságom miatt.Egyetlen egy dolgot kellett tennem. Amikor a rendőrségen leadtam az összes dolgot amit kaptam, (erről kaptam papírt hogy mindent becsületesen visszaadtam, és a rendőrség átvette) ezenkívül kellett egy rendőrnőnek aki végig gépelt válaszolnom a kérdéseire..

A beszélgetés alatt ott volt az apám is (mert nem voltam 18 éves még) és a bíróságtól egy ember, aki tanúsította hogy nem kényszerből mondtam amit akkor mondtam, így a "vallomásom " elég volt a bíróságon..

2012. nov. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ez érdekes :/ akkor nincs baj
2012. nov. 3. 19:30
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Dehogy bűncselekmény!
2012. nov. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%
3-as! Téged nagyon szerethetett az a fiú, bár menjen a fenébe, ha tolvaj volt. :)
2012. nov. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!