Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon milyen büntetés...

Magyarországon milyen büntetést kapna az aki ilyet tenne? (lent. )

Figyelt kérdés

Olvastam ilyen érdekes amerikai bűnelkövetőkről, és volt egy eset amin kissé elcsodálkoztam.

Röviden arról írtak,hogy volt egy férfi aki 17 éven át rabolt el lányokat/nőket mire elfogták.

De nem azért,hogy megerőszakolja őket hanem elkábította és levetkőztettek őket és bezárta egy szobába a nőket és figyelte,ez izgatta fel ezért csinálta aztán a végén meg kidobta őket egy elhagyatott helyen és elment (nem ölt meg senkit sem)

Majd miután elfogták alig néhány évre tudták csak lecsukni mert nem volt elég súlyos vád ellene, ha jól emlékszem összesen 6 évet kapott ami elég kevés szerintem főleg Amerikában....bár régebbi cikkben olvastam erről (1997) de én azt gondoltam,hogy ez szigorúbban veszik.

Mondjuk azt nem tudom ebből mi az igaz, ha igaz ha nem akkor is érdekes....ugye ezt Magyarországon jobban megbüntetnék?!



2012. okt. 3. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Magyarországon felfüggesztettet sem kapott volna.Gyilkosság 6-8év "jómagaviselet"-nél olyan mint az urán stabilan feleződik.
2012. okt. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Antimod ***** válasza:

Folytatólagosan követte el, biztosan kapott volna pár évet. Talán a szexuális zaklatást is ráhúzták volna a személyi szabadság korlátozása mellé. Aztán jó magaviselettel hamarabb szabadul.

Tényleg érdekes az USA-ban a 6 év.

2012. okt. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nem jut hirtelen az eszembe mi a neve... De szerintem csak annyit kapna, mintha pl Te bezárnál valakit egy szobába egy időre csak úgy. Elvennéd egy időre a személyes szabadságát. Nem jut eszembe a törvényi neve.
2012. okt. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Ha itt nemi erőszakért 3-5 évet lehet kapni, akkor gondolod, hogy többet kapna, ha nem történt erőszak?
2012. okt. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Legalább fél tucatnyi helyen ütközik a btk-ba. Plusz ne feledjük azt se, hogy Magyarországon simán börtönbe lehet juttatni olyan módszerrel egy embert, mint például Budaházy-t, ha esetleg jogi úton nem sikerülne.
2012. okt. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%

" Magyarországon simán börtönbe lehet juttatni olyan módszerrel egy embert, mint például Budaházy-t,"


Budaházy a bűnöző életmódjával került oda ahová való, nem pedig oda juttatták.

2012. okt. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!