Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek mennyi az esélyem,...

Szerintetek mennyi az esélyem, hogy a bíróság nekem ad igazat? (hülye szomszéd -. - )

Figyelt kérdés

Történet annyi, hogy mióta megvettem a lakásomat, azóta zaklat minden hülyeséggel, meg hogy a légkondim miatt betegek (alattam laknak), holott nincs is légkondim, és amúgy nem én vagyok az egyetlen a házban, akit zaklatnak, meg állítólag volt már velük per is!

Szóltam már a közösképviselőnél is anno, de nem csináltak semmit,míg nem egyik napon a kapualjban összetalálkoztunk, megint elkezdte a hülyeségét, majd nem hagyott bemenni, hanem megütött, én meg vissza, aztán püföltük egymást.. pechemre, én kulcscsomóval, ő meg kutyaszíjjal :( Kamera van/volt, felvétel át lett véve, ő tagad, én minden elmeséltem ahogy volt.(oda-vissza feljelentettük egymást) Három éve volt ez, most van belőle tárgyalás!


Én nagyon félek, hogy engem fognak elítélni, mert súlyos testi sértés miatt vagyok beidézve, ők ugye idősök, meg ügyvédjük is van (a rendőrnő szerint nekem nincs szükségem ilyesmire, mert mindent beismertem, és együtt működöm a rendőrséggel)... meg nem is lenne rá pénzem.... :(

Nagyon félek! Amúgy normális, "rendes :P" lány vagyok, és az albérlőimtől tudom (jam, őket is zaklatta)(de amúgy senki nem akart tanúskodni!!!) hogy olyanokat terjesztenek rólam, hogy drogozom, meg hogy kva vagyok, meg minden mocsokságot :(....


Valaki tudna bíztatni? Vagy felvilágosítani?!


22/L


2012. nov. 3. 20:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
utolsó te sem vagy a jogban jártas,mert akit beidéznek bármit tanúskodhat, azt is hogy nem látott semmit.
2012. nov. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem akarom péniszméricskélési versenybe elvinni a témát, de:


1. A tanú bármit mondhat? Ki hitte volna, azt hittem hogy rákapcsolnak az agyára egy igazmondógépet.

2. A Btk.-ban mintha létezne egy hamis tanúzás nevű tényállás, ami nemcsak a hazugságot, de a vallomás megtagadását, illetve az ügy szempontjából lényeges részletek elhallgatását is büntetni rendeli. Nyilván nem könnyű bizonyítani, főleg ha egy három éves ügyre mondja a tanú, hogy semmire nem emlékszik.

De jogilag nem mondhat akármit.

3. Ezzel szemben a gyanúsított viszont azt mond vagy nem mond, amit nem szégyell. Ezért speciális a tanú szerepe.

2012. nov. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Múltkor beszélgettem erről egy rendőrrel. Ha valaki megtámad, csak akkora testi sértést követhetsz el rajta, mint amekkorát ő okozott neked. Szerintem a kutyaszíj meg a kulcstartó egy csoportban vannak. Ha nem okoztatok egymásnak súlyos testi sértést, akkor nem lesz itt semmi probléma......SZERINTEM......
2012. nov. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
En sulyos testi sertes o garazdasag es konnyu testi sertes. amugy ennek meg utananezek,de az onvedelemben le van irva h ijedtsegemben is okozhattam nagyobb sebet. ugyanis a kulcstartomon van egy fem resz. Persze h avval talaltam el.... meg egy kutyaja is ott volt...
2012. nov. 6. 07:18
 15/16 anonim válasza:
Mi lett végül?
2015. jún. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

A rendorseg elkavarta a felveteleket, igy nem tudtam bebizonyitani, h a szomszed tamadott. Mind a ketten egy ev probaidore lettunk bocsájtva. Ha vki abban az idoben ezt megszegte volna, ujratargyaltuk volna.

Azota mar letelt az ido, de még mindig nem hagyta abba. Ismét feljelentett...

2015. nov. 27. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!