Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Facebook h@cker oldal elmaradt...

Facebook h@cker oldal elmaradt befizetés. Rendőrségi ügy lesz?

Figyelt kérdés

Szóval kaptam egy e-mailt egy Facebook jelszófeltörő oldaltól, hogy az egyik korábbi feltörést (a jelszót ingyen végül nem tudtam kinyerni) fizessem be november 7-ig, vagy valami adataimat átadják valami hack megrendeléseknek, igazából nem tudtam értelmezni, az e-mailt meg már töröltem. Lehetséges, hogy a rendőrségre gondoltak?

(Amúgy az oldal olyan, hogy beírjuk a profilazonosítót és kiadja a jelszót, ha fizetek.)


2012. nov. 4. 08:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az oldal bűncselekmény elkövetését kínálja fel úgy, hogy a zsarolással és a pénzed kicsalásával szintén bűncselekményt követ el.

Csak hatni akarnak az emberre, hogy ha X módon nem kaptak valakitől pénzt, akkor majd a durvább Y módon hátha fognak.

Ebből így komoly ügy nem lehet, de neked is sok eszed van ha ilyen szintű dolgokban hiszel. Ez a hackerkedős téma már kicsit túlnőtte magát az ésszerűség határán az utóbbi időben, és mindenkinek szinte evidens hogy egy játékot is csak hackelni lehet, egy magánéleti problémát is csak egy közösségi profilba jutva lehet megoldani, és ezeket bárhonnan csak úgy el lehet érni a neten ingyen, és használni felelősségre vonás nélkül.

Legyen benned valamennyi elővigyázatosság, ha nem a pénzedet szerzik meg akkor vagy vírust kapsz, vagy adatot szereznek meg tőled (phishing), vagy keyloggert kapsz a gépre, vagy éppen egy zombihálózat tagja leszel mert bármit elindítanál ha egy "hacker" neked azt mondja hogy az majd működni fog.

2012. nov. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ment a zöld kéz.
2012. nov. 4. 09:07
 3/9 A kérdező kommentje:
Megszivattam őkek, mert bejelentettem az oldalt az NMHH-nak. :D
2012. nov. 4. 09:24
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
De utálom az ilyen parasztokat mint a kérdező, hogy nem fizeti ki az elvégzett munkát. Dupla pofátlanság valaki facebookját feltörni.
2012. nov. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Megszivattam őkek, mert bejelentettem az oldalt az NMHH-nak. :D

"


Kb. semennyire nem fognak foglalkozni vele...

2012. nov. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"a jelszót ingyen végül nem tudtam kinyerni"


Pénzért se tudtad volna...

2012. nov. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 bumbi02 ***** válasza:
50%

Amúgy krva jó fej gyerek lehetsz, facebookokat törsz fel, és még ha el is kérik ezért a pénzt, akkor meg már szemétkedsz.


1. Nem kell más facebookját feltörni

2. Megrendelt munkát ki kell fizetni.

2012. nov. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
@bumbi02: Olvasd el még egyszer a kérdést.
2012. nov. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
2015. ápr. 2. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!