Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha albérletbe kerülök, köteles...

Ha albérletbe kerülök, köteles vagyok tartózkodási helyként bejelentkezni? Van állandó lakcímem, meló miatt Pesten leszek albérletbe.

Figyelt kérdés
2012. nov. 4. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha három hónapnál hosszabb ideig kívánsz ott tartózkodni, akkor igen, köteles vagy bejelentkezni.


Hogy az új lakcímed lakóhely vagy tartózkodási hely, az azon múlik, hogy a te saját szándékod szerint később vissza kívánsz-e térni az eddigi lakóhelyedre. Ha igen, akkor az eddigi lakóhely a nyilvántartásban marad, az új cím pedig tartózkodási hely lesz. Ha úgy gondolod, hogy nem kívánsz visszatérni, akkor a lakóhelyet az új címedre írják át (attól persze később még visszatérhetsz). A törvény szövege szerint ezt a kérdést (lakóhely/tartózkodási hely) a lakó önmaga dönti el, és nem a lakás bérbeadója.


Mivel a lakcímbejelentés kötelesség, a bérbeadó (a közhiedelemmel ellentétben) azt nem tilthatja meg, illetve az okmányiroda nem kötheti a bejelentést a tulajdonos külön engedélyéhez (feltéve hogy a tulajdonos és a bérlő között bérleti szerződés jött létre).


Mivel ezt mind a bérbeadók, mind az okmányirodák rosszul tudják és rosszul alkalmazzák, ezért számíts arra, hogy az okmányiroda tulajdonosi aláíráshoz fog ragaszkodni, a tulajdonos meg vagy komplett megtagadja azt, vagy ő szeretné eldönteni helyetted, hogy lakóhely vagy tartózkodási hely a lakás.


Teszik ezt annak ellenére, hogy a törvény szerint a lakcímbejelentés önmagában a lakás használatához fűződő és egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet és nem szüntet meg.


A fentiek miatt végeredményben előfordulhat, hogy a lakcímbejelentést ugyan kötelező lenne megtenned, de mégsem sikerül.

2012. nov. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem.


Engem a rendőrök is igazoltattak, és azt mondták, hogy nem szoktak bejelenteni a főbérlők általában senkit, mivel nem hivatalosan mennek ezek a bérbeadások, így nem is foglalkoznak az egésszel. Én öt éve lakom úgy Győrben, hogy ritkán megyek haza (Zala megyébe) és mégsem ért semmilyen hátrány. Még TB alapú orvosi ellátást is igénybe vettem, nem is egyszer.

2012. nov. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazából nem. Én is albiban lakom, meg sok ismerősöm is, suli miatt, és teljesen felesleges bejelenteni. Főleg én hétvégente hazajárok, de amúgy sem jelenetném át magam. Egy esetben érdemes, ha hosszabb ideig vagy ott, de ha csak ideiglenesen, akkor felesleges.
2012. nov. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!