Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szomszédom az én vízórámra...

A szomszédom az én vízórámra van rákötve. Létezik erre valami humánus megoldás?

Figyelt kérdés
Eddig csak kértem, hogy szereltessen fel saját vízórát, de nem hajlandó rá. Felhívtam a vízműveket ahol azt mondták, hogy el nem vághatom a vízvezetéket ami hozzá vezet a telkünkről, mert akkor jogsértést követek el. Az egyetlen jogszerű megoldás ha beperelem, de ezt nagyon nem akarom, mert egy nagyon kedves kisnyugdíjas néni.

2012. nov. 6. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Megkéred a vízművek munkatársait, hogy szereljenek fel a néni költségére egy vízórát.
2012. nov. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ehhez nem kellene a néni beleegyezése is? Úgy értem hogy hívhatom ki a vizeseket a szomszédom címére? Ez ugyanis két külön telek külön helyrajzi számmal. A vízszámla viszont csak az én nevemre és címemre jön.
2012. nov. 6. 16:18
 3/10 kovpet ***** válasza:

Ez nem tiszta. Most tényleg te fizeted a vízszámláját?

Neki ez így jó? Mert akkor lehet, hogy mégsem annyira kedves az a kisnyugdíjas néni. Vagy rokon?

2012. nov. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Írásban, ajánlott levélként szólítsd fel a helyzet rendezésére, legjobb, ha ügyvéddel is egyeztetsz a levél tartalmárol.

Ha nem hajli9k a szép szóra, akkor ezt követően tegyél/tetessél fel szűkítőt -ahogy a vízmű is szokta- ezzel nem sértesz jogszabályt, de nyomást tudsz gyakorolni.

2012. nov. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Felhívtam a vízműveket ahol azt mondták, hogy el nem vághatom a vízvezetéket ami hozzá vezet a telkünkről, mert akkor jogsértést követek el"

Kíváncsi lennék, ezzel milyen jogot sértenél. Az ingyen vízhez jutás jogát?


Jó akkor ne vágd el, csak ásd ki, aztán az első hidegebb éjszakán bejelented, hogy elfagyott, kiástad és elzártad, hogy ne follyon el X köbméter víz feleslegesen. Onnantól kb kigyűrhetik :)

2012. nov. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4/5-nek igaza van, a Vízművek is ezt csinálja, ha valaki nem fizeti a vízdíjat. A vizet teljesen még ők sem zárhatják el, ezért minimálisra korlátozzák a vízszolgáltatást.
2012. nov. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem az egyetlen humánus megoldás, ha eloldozod. Ez önbíráskodás, azért, mert lopja a vized, még nem kötheted rá a vízórádra. Ezzel a személyi szabadságát is megsérted, akkor már inkább a polgári per...

De ha nem engeded el, legalább ennyi adj neki néha, sétáltasd meg naponta, és ne úgy kösd vissza, hogy fájjon neki.

2012. nov. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7/7 Hááát ez nagyon hülyeeee XD. Rég röhögtem ekkorát.
2012. nov. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%

Van egy visszatérő bejelentő ahol a villanyóra van bekötve a házrészen található kocsmába ami bérbe van adva, illetve a házba is. A villanyóra a ház udvarában van, és a kedves lakó folyamatosan lekapcsolgatja, a bérlő pedig rendőrt hív (mert ki más hallgatja meg a hülyeségeiket).

Na náluk például indult per (mert óvodás szinten viselkednek, és van rá idejük). A lényeg, hogy a bérbeadót kötelezték külön villanyóra felszerelésére, mivel ingatlan részt csak külön közműsítetten lehet eladni, használni, amennyiben ez a szerződésben nem szerepel.


Tehát szerintem a szomszédodat mindenképpen jelentsd a vízműnek, és próbálj tőlük tanácsot kérni. Próbálj meg beszélni a hölggyel, hogy szereltessen fel mérőórát, mert most a te vizedet használja, és nem jelented fel az eddigi lopásért, ha intézkedik.

2012. nov. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem történt lopás, mivel 1/3 részt fizetett eddig a számlából, de persze kitudja valójában mennyi a fogyasztása.

Viszont decemberben elköltöztem onnan, így most már az új lakónak fájhat miatta a feje.

Úgy tudom írtak egy papírt, melyben vállalja a néni, hogy május végéig megoldja a problémát, alá is írta ő és még két tanú is.

A vízművek egyébként nagy ívben... rá. Az egyetlen módszer a békés megegyezés. A bírósági út hosszú és költséges.

2013. febr. 6. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!