Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tartozok egy embernek 100....

Tartozok egy embernek 100. 000 Ft-tal, milyen papírt írjunk alá, amivel igazolni tudom később, hogy megadtam az adósságomat?

Figyelt kérdés
Valami szerződésminta kellene, amit kinyomtathatok, és csak aláírnánk.

2012. nov. 7. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Utald, és a közleménybe írd be, hogy ennek és ennek az adósságnak a törlesztése. Ez minden papírnál érthetőbb, és mindig meglesz.
2012. nov. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
kiröhögne ha utalnám, mert egy faluba lakunk
2012. nov. 7. 23:33
 3/6 A kérdező kommentje:
és ez ráadásul nem is adósság, hanem az ő pénzét véletlenül az én bankszámlámra utalták.
2012. nov. 7. 23:34
 4/6 kovpet ***** válasza:

"az ő pénzét véletlenül az én bankszámlámra utalták"


Akkor mindenképp utald vissza...

Egyébként meg átadás-átvételit írjatok. De inkább az utalás. Mit számít, hogy hol laktok?

2012. nov. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is az utalást választanám, hadd röhögjön. Ahhoz nem kell papír, nem kell tanú.

Leírod a közleménybe, hogy xy számú téves utalás rendezése.

Ennek nyoma van, nem lehet letagadni, és nem lehet utána felhajtást csinálni.


A másik lehetőségnél sincs szükség szerződésmintára.

"Én, XY ettől és ettől a cégtől x.x-ékén ekkora összeget kaptam erre a számlaszámra. Ez az összeg YX-et illeti, ezért a kérdés rendezésére én XY, YX-nek átadok 100 000Ft-ot készpénzben.


Én, YX elismerem, hogy a fenti összeget átvettem.


Falunév, dátum.


Aláírások

Átadó: Átvevő:

Tanú1: tanú2:"

Meg lehet írni kézzel is, nyomtatott betűkkel, olvashatóan. Az aláírások viszont aláírások legyenek, nehogy a tag nyomtatott betűvel írja le a nevét. :)

2012. nov. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

UTALD annál egyszerűbb, visszakereshetőbb, egyértelműbb nincs.


nehogy már szerződést írogassatok ....

2012. nov. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!