Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy tömbházban kié a tető?

Egy tömbházban kié a tető?

Figyelt kérdés

Az a gond, hogy én a negyedik emeleten vagyok, és szépen kábelen lehozom magamnak a kitett (saját) antennáról a TV-műsort meg másokat is, na de ezzel nem vagyok egyedül persze. De így hogy a legfelső emeleten vagyok, még csak a kábellel se zavarok senkit, és nem lóg be pl más emeleti lakó falára se.


Viszont pát lakó meg cirkuszol, hogy jaj a szigetelés, jaj mi lesz, és állítólag semmi jogom felmenni a tetőre. (?)


Na most ha nekem egy X panelházban van egy lakásom, akkor mégis miért is nem mehetek fel a tetőre? Vagy hogy van ez? Tudja valaki jogilag?

(azt megértem, hogy kárt nem tehetek, szóval nem ez a kérdés, hanem egyáltalán hogy meg lehet-e tiltani egy lakónak hogy a saját lakása feletti tetőre felmenjen?)


Esetleg ugyanúgy, mint a pincehelyiségek, hogy a lakás m2-arányában van tulajdonrészem a tetőben is?


Olyan jó lenne ezzel tisztában lenni ...

Valaki adjon már tanácsot, megköszönöm!



2012. nov. 10. 08:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Osztatlan közös tulajdon a tető.
2012. nov. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

osztatlan közös tulajdon ...

Aha, na akkor ezek szerint lelakatolni sincs joga azt a közös képviselőnek "csak mert csak" ...


De olyan jó lenne, ha legalább ők is tisztában lennének a jogaikkal. Viszont oké, köszi a választ, akkor továbbra is teszek magasról rájuk, aztán max megy a cirkusz ...

2012. nov. 10. 08:46
 3/9 anonim ***** válasza:
9%
Vicc ez az ország hogy egy rohadt antenna miatt képesek parádézni egyesek.
2012. nov. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel osztatlan közös tulajdon, így mindenki használhatja az egész területet, míg mást sérelem nem ér.

Lelakatolhatja, viszont biztosítani kell a hozzáférést a tulajdonosok számára.

2012. nov. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lezárható, de tulajdonosok részére biztosítani kell a hozzáférést. Természetesen az esetleges károkozást neked kell megtéríteni.

Ha más jellegű közgyűlési határozat van, amely minden tulajdonosra érvényes, -akkor az játszik. Tájékozódj a közös képviselőnél.

2012. nov. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

1, a károkozás természetes, értem, de nincs erről szó


2, az persze más kérdés, ha netán akad valami probléma, akkor megpróbálják az illetőre terhelni ...


3, nincs erre semmilyen határozat, ezt csak egyesek veszik természetesnek, és az indok ugyanaz: "csak mert csak"


4, ez az osztatlan közös azt jelenti, h mindenkinek (ill. a többségnek) a beleegyezése kell mindenhez vagy azt, h károkozás nélkül bármelyik lakó csinálhat ott bármit? (persze a károkozás ide is igaz, tehát anélkül)

2012. nov. 10. 09:31
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Kedves kérdező!

A társasház jogi jellegébő adódóan kétféle dolgot kell megkülönböztetni egymástól. Léteznek az ún. társasházi különlapok, melyeken az (örök)lakásokat vagy egyéb önálló tulajdonú helyiségeket (pl. üzlet, iroda vagy garázs) tartja nyilván az ingatlanügyi hatóság (földhivatal). Ez minden tulajdonosnak a saját tulajdonát képezi. Másrészt az épülethez tartoznak ún. közös helyiségek pl. lépcsőház, pince, tároló és a tető is ide tartozik, melyek a tulajdonosokat különtulajdon ingatlanban lévő eszmei hányaduk arányában illetik meg. Magyarán szólva a tetőre Neked is ugyanolyan jogod van felmenni, mint a közös képviselőnek.

2012. nov. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
értem köszi, csak egyesek kiskirályoknak érzik magukat ...
2012. nov. 10. 18:00
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Legyél határozott a "kiskirályokkal" szemben. Állj ki a saját véleményed mellett!

2012. nov. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!