Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kerülhetek emiatt börtönbe?

Kerülhetek emiatt börtönbe?

Figyelt kérdés
Van egy elkerített zárt műhelyem lent a pincében. Levezettük föntről az áramot hosszabbítóval amit mindig be kell dugni mielőtt lemegyek, de általában elfelejtem kihúzni, párom is szintén úgy szokta hagyni. Kapcsolósra szeretném megcsinálni. Kapcsolósan (lent lenne a pincében a kapcsoló ugyebár) állandóan be lenne dugva. Áram alatt lenne a vezeték, és ha azt valaki elvágja (mert brahiból milyen jó kis hecc vagy nem is tudom, aranyos szomszédok ilyenek) és valami baja esik vagy meghal, akkor azaz én hibám lenne? Lehet nekem ebből valami bajom? Vagy pedig ez az illető hibája lenne?

2012. nov. 10. 12:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
ha direkt áramot vezetsz a kerítésbe és attól döglik meg attól lehet bajod, ez viszont csak egy sima hosszabbító, ami ráadásul szigetelve is van, ha elvágja akkor meg inkább őt kéne felelősségre vonni
2012. nov. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nyugodtan megcsinálhatom? Volt mikor egész éjjel égve maradt a feledékenységünk miatt. De a szabadságom azért ennél többet ér, no meg más élete.
2012. nov. 10. 12:23
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
gondold át: akkor is elvághatják, amikor lent dolgozol, és akkor is megütheti az áram a pácienst ... szerintem nehezen másznál ki egy gondatlanságból ... szerelj kábelcsatornát a falra (ha már eddig nem zavart senkit a vezetéked), mert ott már te megtettél mindent, hogy védett legyen az illetéktelen hülye
2012. nov. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
... ellen
2012. nov. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%

panelban laksz? mert akkor a pince nem arra való, hogy ott gépeket üzemeltess. a folyosó se arra van, hogy te ott kábeleket húzz körbe.


ha házad van saját telekkel, akkor azt csinálsz amit akarsz és a szomszéd be se mehet.

2012. nov. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
47%
persze ha a társasház (ha abban laksz) adott engedélyt a többi lakó hozzájárulása keretében arra, hogy te ott műhelyt üzemeltess, akkor az első pont okés, viszont akkor valóban gondoskodnod kell önköltségen azon, szintén engedélyek mellett arról, hogy ne egy darab kábel lógjon le a műhelybe.
2012. nov. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
panelban pince :D :D
2012. nov. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

egen okoska, tudod a panelban is van pince. sok lezárható résszel, lakóknak kiosztva.


miért égeted magad?

2012. nov. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
akkor a miénkben miért nincs, te nagyon okos? vannak részek, amiket a lakók osztoznak, de az annyira pince, mintha a lakásra mondanád te nagyon okos
2012. nov. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
2012. nov. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!