Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kerülhetek emiatt börtönbe?

Kerülhetek emiatt börtönbe?

Figyelt kérdés
Van egy elkerített zárt műhelyem lent a pincében. Levezettük föntről az áramot hosszabbítóval amit mindig be kell dugni mielőtt lemegyek, de általában elfelejtem kihúzni, párom is szintén úgy szokta hagyni. Kapcsolósra szeretném megcsinálni. Kapcsolósan (lent lenne a pincében a kapcsoló ugyebár) állandóan be lenne dugva. Áram alatt lenne a vezeték, és ha azt valaki elvágja (mert brahiból milyen jó kis hecc vagy nem is tudom, aranyos szomszédok ilyenek) és valami baja esik vagy meghal, akkor azaz én hibám lenne? Lehet nekem ebből valami bajom? Vagy pedig ez az illető hibája lenne?

2012. nov. 10. 12:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
53%
köszi, bebizonyítottad, hogy valóban okoska vagy. befejeztem a vitát, a kérdés szempontjából a név definíciók nem relevánsak.
2012. nov. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Vaki75 válasza:
Üdv! Én nem az illetéktelen beavatkozástól (szándékos) tartanék, hanem a tűzbiztonsági, valamint az érintésvédelmi, stb. szabályok áthágásából adódó felelősségre vonástól. Igen, ha balul sül el a dolog, akár börtönbe is lehet kerülni általa. (Nem kell balesetnek lenni, a veszélyeztetés is elég hozzá.)
2012. nov. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Ez nem olyan műhely, mint pl egy rendes munkahelyi műhely vagy akármi. Ilyen hobbiműhely. Szomszédnak is van. Közös képviselő hozzájárult ehhez. Panel lakás.


Szóval, ha leszigetelem pl ilyen műanyag sínnel (nem tudom mi a pontos neve, de abba lehet vezetéket beletenni és lezárni) akkor nem vonhatnak felelősségre, igaz?

2012. nov. 10. 19:49
 14/16 anonim ***** válasza:
akkor panel, ahogy írtam. ebben az esetben tutira kell engedélyt kérni a kábelre is. a folyosó és lépcsőház mindenkié, kemény lenne, ha engedély nélkül 160 lakó kivezethetne kábeleket akár egyszerre is.
2012. nov. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Vaki75 válasza:

"érintésvédelmi, tűzbiztonsági, stb." Szabványosság?

A lakók, lakóközösség, (fenntartó, tulaj) hozzájárult a szándékhoz, akkor már csak a kivitelezésen múlik, ill. annak is a minőségén. (lásd első sorom) Keress meg szakembert, ha nem is a kivitelezés végett, de tanácsadásért megéri. Az ilyen interneten keresztül nem megy , mert a helyi adottságok határoznak meg mindent.

Tudok hasonló, működő hobbyasztalos műhelyt (tizen éve üzemelőt) - ott nem kevés szaladgálásába és egy teljes alagsori elektromos hálózat felújítási költségébe került az illetőnek. Ez anno széntároló pince volt.

2012. nov. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Földszinten lakunk és a WC-ben vezettük le, (fűtéscsöveknél) a lépcsőházzal abszolút nincs semmi kapcsolata. Fény derült a szomszéd és az én műhelyemen kívül is 1 műhelyre és senkit nem érdekelt, közös képviselő is engedélyezte őket. De ilyen hobbiműhely. Havonta 2x ha használom.
2012. nov. 11. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!