Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tűzvédelmi bírságolás fellebbe...

Tűzvédelmi bírságolás fellebbezésével hová lehet fordulni?

Figyelt kérdés
Kiszabhatnak-e úgy 60.000 Ft-os bírságot,hogy az ellenőrzéskor a menekülési útvonalon(történetesen hátsólépcsőház)pont pakolászok,és jelen vagyok.Mert velem ez történt.Megjelent két fiatal egyenruhás (nem tudom ki)és közölték,hogy bejelentés érkezett,hogy itt a menekülési útvonal el van zárva.Megkértek,hogy jöjjek el a helyszinről,és elkezdtek fényképezni.Én a jegyzőkönyvet nem láttam,semmit nem kellett aláírnom.Közöltem velük,hogy ha nem látnának éppen rámolok,pakolok,és az "éghető anyagok"nincsenek őrizetlenül hagyva.A lakásom ajtaja tárva nyitva volt,ahogy ki-be járkáltam.Akkor arra hivatkoztak,hogy a bejelentés nem most történt,hanem hetekkel ezelött-névtelenül ráadásul.Ezt már végképpen nem értettem,hiszen mindent lehordtunk a lomtalanításkor.A társasházunk közös képviselője fellebbezett,de sajnos elég hanyagul kezeli a dolgot,mert nem hajlandó tovább vinni az ügyet,inkább fizetni akar,majd az összeget rám terhelni.Állitása szerint ha tovább menne,akár bíróság vagy nem is tudom hová,30.000 Ft lenne a fellebbezési illeték.Én viszont nem vagyok hajlandó kifizetni egy olyan bírságot,ami nem jogos.Hol van az a törvény lefektetve,hogy én mint tulajdonos a társasház lépcsőházában nem pakolhatok dobozból dobozba nyári holmikat válogatva??Én ilyet sehol nem találtam.
2012. nov. 10. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát haver téged jól átkúrtak! Hahaha...
2012. nov. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan mi vonatkozik de mi úgy tanultuk , hogy a vészkijáratot minden esetben szabadon kell hagyni .

Én dolgoztam biztonsági őrként egy áruházban és ott hagyta valaki a vészkijárat előtt a kézi raklapemelőt és pont akkor jöttek a tűzoltók , ellenőrizni és nem emlékszem a pontos összegre de 200 ezer ft feletti büntetést kaptak .

Szerintem felebezés előtt mindenképpen beszélj egy ügyvéddel . De ha bíróságra kerülne az ügy akkor lehet , hogy többe fog kerülni mint a helyszíni bírság amit kaptál .

2012. nov. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Semmilyen helyszini bírságot nem kaptam.A társasházat büntette meg a katasztrófavédelem 60.000 Ft-ra.A fellebbezést elutasították,és kérik a pénz befizetését.Én viszont nem vagyok hajlandó fizetni,mert ilyen törvény nincs.Ez nem egy áruház,hanem egy társasház utolsó emeletének a fordulója,világos nappal,nyár,és én csendben válogatom a holmiaimat a lépcsőház félreeső részében.
2012. nov. 11. 00:03
 4/4 ConnectCare ***** válasza:
A közigazgatási eljárásban fellebbezés után bírói jogorvoslati lehetőség van. Ha jól tudom (de erre vonatkozóan a Közigazgatási eljárási törvényben találsz útmutatást) a bírósághoz címezve kell a keresetet leadni, de az első fokú közig szervnél, esetedben ez a téged megbűntető szerv. Más jogorvoslat szerintem nincs.
2012. dec. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!