Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Határozott idejű munkaszerződé...

Határozott idejű munkaszerződésem van ( 12.15-ig) a nettó fizetésem felét letiltották tartozások miatt. Kisebb műtét vár rám. Ha táppénzre megyek abból az összegből is letilthatják a tartozásomat vagy táppénzhez nem nyúlhatnak?

Figyelt kérdés
2012. nov. 11. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Először is én úgy tudom, a fizud felét nem tilthatják le, csak 30 százalékát... Szerintem a táppénzből is vonhatnak.
2012. nov. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De, levonhatják a fizetése felét is, ha annyi a tartozása! És igen, a táppénzből is vonhatnak.
2012. nov. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Pro Patria ***** válasza:

Máskor is hallottam már ilyet, mikor egy ember házasság előtt így ment tönkre, hogy lerokkant egy autóbaleset miatt, nem volt biztosítása, és elvesztette a munkahelyét. Nem is ő volt a vétkes, ráadásul...


A bankokat nem érdekli, ha a temetésedre is kell a pénz...

Egyetlen forintot nem engednek el. Görcsösen ragaszkodnak minden garashoz, hiába csücsülnek már pénzhegyeken.

2012. nov. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

persze hogy letilthatnak ugyanannyit belole. egy minimalis osszegnek maradni kell, annyi hogy ehen epp ne halj, de a tobbit elvehetik a tartozas fejeben.

Akinek ez nem tetszik, az annyi hitelt vegyen fel amennyit vissza is tud fizetni.

2012. nov. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
le
2012. nov. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Pro Patria ***** válasza:
59%

"Akinek ez nem tetszik, az annyi hitelt vegyen fel amennyit vissza is tud fizetni."

- Ez egészen addig működik is, amíg a bankok azt nem mondják, hogy "hopp, bocsi, mától háromszor annyit kell visszafizetned, mint eddig."

2012. nov. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A próbaidő a munkaviszony megszüntetéséhez kapcsolódó jogintézmény, amely a munkaviszony megszüntetése esetén a garanciális feltételek érvényesülését korlátozza.
2012. nov. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4-es: Ilyen mélységekkel akár kormányzati tényező is lehetnél...:(
2013. márc. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!