Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » SOS! Terhes voltam, és elég...

SOS! Terhes voltam, és elég veszélyes helyen dolgoztam. A 12 héten meghaltak a babáim. Még műtét után otthon voltam 4 hétig gyógyulni. Vissza mentem volna dolgozni pár napja, erre azzal fogadnak, hogy számoljak holnap le!?

Figyelt kérdés
Nem tudok valamit tenni? Jár végkielégíttés?Közvetíttös cégen keresztül voltam ott már 2 éve.
2012. ápr. 12. 22:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Nem jár semmi.
2012. ápr. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%

FHH, de feldühített ez most!

Akik ilyet tesznek másokkal, megérdemlik a halált...

2012. ápr. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
59%
megkaptad már felmondólevelet?
2012. ápr. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%

Sajnos az új törvény értelmében nem kell már megindokolni sem,hogy kit miért küldenek el.Végkielégítés sem jár neked 2 okból sem.

1.céges dolgozó voltál vagyis nem közvetlenül az adott munkahely dolgozója voltál

2.3 év ledolgozott munkaidő után jár 1 hónap végkielégítés.

2012. ápr. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%
Pfej, mocskos g.ecik. Őszinte részvétem a babák miatt. :(
2012. ápr. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
Terhes nőt nem szabad veszélyes munkakörben dolgoztatni. Kérdezz meg egy jogászt, mert szerintem jó eséllyel kártérítést tudsz követelni. Részvétem.
2012. ápr. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Sajnálom. A munkaadódat pedig fel kéne akasztani.

Szerintem is kérdezz meg egy jogászt erről, és a lehető legtöbbet szedd ki a munkaadódból. Mert ahogy írta már előttem is valaki, terhes nőt veszélyes munkahelyen dolgoztatni tilos!

2012. ápr. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%

Terhes nő nem dolgozhat veszélyes helyen, sőt, még olyan szobában sem lehet elhelyezni, ami nem tetszik neki. Ez a törvény, viszont most hogy hatályos az indoklás nélküli elbocsájtás, ezekkel sem mész semmire. A vetélést nem tudod bizonyítani, hogy mi miatt volt sajnos. A perhez az kellene.


Részvétem. Amúgy ez nagy szemétség volt a munkáltatód részéről, én lehet szembekömpném nyílvánosan.

2012. ápr. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Még csak felmondó levelet sem kaptam...telefonon megkérdeztem, hogy találtak-e már valami munkakört, mert megígérték, hogy utánna járnak és felhívnak.Másnap én telefonáltam és megint azt mondta hogy keresik a helyet nekem...közbe vették fel az új dolgozókat.Vártam 1 hétig aztán megelégeltem.Bementem a közvetíttőhöz és ott mondták, hogy a cég ,már nem tart rám igényt!!!A beszélgetésünk után 10 napra mondták ezt!!!Persze pont tegnap elött küldtek egy ajánlott levelet állítólag, amit meg sem kaptam...legszívesebben beperelném őket, de nem tudok semmit tenni úgy látszik. Ez egy mocskos undorító cég.Kihasználják a dolgozókat.Aztán a támogatásokat bezsebelik az államtól.
2012. ápr. 13. 10:17
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Sajnos akkor ezt is megtehetik. :(
2012. ápr. 13. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!