Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért kaphatna egy férfi...

Ezért kaphatna egy férfi valamilyen büntetést?

Figyelt kérdés

Most van az a törvény, hogy aki bejön a házamba/telkembe, úgy hogy nem lenne szabad (nem én hívom/ismeretlen) azzal azt akár meg is ölhetjük (persze ezt ha csak tehetjük mellőznünk kell).


Szóval, ha nekem például van egy házam, az én nevemen van és van egy barátnőm, aki amíg én dolgoztam, nem voltam otthon, áthívott egy férfit, hogy megk*rassa magát, és én hazaérkezek, nekem jogom van, ahhoz, hogy például alaposan megverjem, esetleg nem megölöm, de mondjuk a konyhában talált késsel levágni a himbilibijét...?


Majd arra hivatkoznék, hogy azt hittem betörő...


Természetesen csak elmélet...


2012. nov. 11. 18:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Miért a férfit vernéd meg, és nem a barátnődet? Ebben az esetben ugyanis nem a srác tehet arról, hogy a barátnőd félre akar kefélni. Lehet, hogy azt sem tudja, hogy a csajnak van valakije...
2012. nov. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És te miért ne ma kérdésre válaszolsz? -.-"
2012. nov. 11. 19:01
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Gyilkosságért elítélnek, mert a barátnőd jogosan volt a házban, és ő engedte be a pasast, önszántából.
2012. nov. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

De a barátnőm papíron egy senki, mivel nem a feleségem...

És nemrégiben új törvényeket hoztak, a magántulajdon védelmére.


Hosszabban kifejtené valaki, kérem.

2012. nov. 11. 19:16
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Ki hinné el azt neked, hogy a betörőnek hirtelen felindulásból lehúztad a gatyáját és levágtad a farkát?

Szerintem senki!

2012. nov. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Ha szerinted senki a barátnőd, akkor remélem már elhagyott.

Adtál neki kulcsot, vagy beengedted, tehát jogosan tartózkodott a házban, a pasit önszántából engedte be, innen nem értem, hogy mi nem világos?!

2012. nov. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
Csak 2013-tól lehet ölni a betörőket, de úgyis te jársz rosszul, szóval nem érdemes megölni.
2012. nov. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Egyrészt elítélnek gyilkosságért, jó esetben rádobnak pár évet mert különös kegyetlenségből elkövetett, tanúnak meg ott lesz a barátnő, hacsak meg nem ölöd őt is, fokozva ezzel a bajt. És a hatóságok szándékos félrevezetése sem enyhítene a dolgokon.
2012. nov. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"De a barátnőm papíron egy senki, mivel nem a feleségem... "


Mindegy, ha adtál neki lakáskulcsot, akkor jogosan tartózkodik ott, és akit beenged, az is.


Egyébként az új Btk a következők szerint határozza meg, hogy milyen a lakásba történő jogtalan behatolás tekintendő életellenesnek, és jogosíŧ fel halálos ellenerő alkalmazására. Idézném:


"A jogtalan támadást úgy kell tekinteni, mintha az a védekezõ életének kioltására is irányult volna, ha (...)

b) az a lakásba

ba) éjjel,

bb) fegyveresen,

bc) felfegyverkezve vagy

bd) csoportosan

történõ jogtalan behatolás, vagy"


Napközben (nem éjjel) otthon találod a barátnőd egy vadidegen pasassal, akinek egyetlen fegyvere a szerszáma, és csak azért csoportos, mert vele van a barátnőd, aki neked egy senki ugyan, de kulcsa volt. Nincs az a bíróság, ahol ezt akár az új Btk. szerint is kimagyarázod, mint jogos védelmet.


Egyébként pontosan az ehhez hasonló (szigorúan elméleti:) fejtegetések azok, amik miatt az új Btk. egy kétélű fegyver. De azért minden marhaság még abba sem fér bele.

2012. nov. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az új Btk. kiskapuinak keresése helyett inkább keress egy barátnőt, akiben megbízol. Vagy keress egy pszichológust inkább.

Addig pedig inkább a Btk. helyett inkább hallgasd az alábbi örök slágereket, és maradj meg a fantáziálás terén:


http://www.youtube.com/watch?v=yzkvWWMacyY

http://www.youtube.com/watch?v=dkQ0OJ5Byls

2012. nov. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!