Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Számla nélkül eljárás esetén...

Számla nélkül eljárás esetén ki fizeti az áfát?

Figyelt kérdés

Szóval én adok egy szolgáltatást Xcégnek számla nélkül, rá 1-2 hónapra az apeh, eljárást indít Xcég ellen teljesen más ügyben. Amennyiben kiderül, hogy én számla nélkül adtam a szolgáltatást, nekem kell befizetnem Xcég a szolgáltatásom után járó áfáját vagy Xcég fizeti ki utólag?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. nov. 15. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ha számla nélkül végeztél szolgáltatást, akkor a csillagos eget is letagadhatod utólag ... még csak nem is tudod ki az a cég ... ugyanis náluk sincs papír a szolgáltatásodról amit olyan bevételből fizettek ami szintén papír nélkül képződött


na, az kis országunk nagy problémája egyébként

2012. nov. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
weboldal készült nekik, a weboldalon kint van a készítő cég neve. én már nem dolgozom a cégnél, de más miatt érint ez a dolog.
2012. nov. 15. 11:41
 3/8 anonim ***** válasza:

... és ha mindezek ellenére mégis kiderül, hogy számla-adás nélkül nyújtottál szolgáltatást, hát nem az áfa lesz a legnagyobb tétel azok között, amiket majd fizetned kell!

Mert attól kezdve:

- hibás a benyújtott bevallásod, ez miatt minimum 100 ezer

- hibás összeg után fizetted az SZJA-t

- hibás összeg után fizetted a TB-t

- és még hozzávesszük az áfá-t

- ezeknek lesz késedelmi pótléka

- és az egész együttes összegének 50 %-a a bírság!


Szóval, egyáltalán ismered te azt a céget, hallottál már valaha is róla, akinél az apeh éppen most tart ellenőrzést?

2012. nov. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy te ott dolgoztál, de ha nem a te dolgod volt a számlázás, akkor mi a gondod? Lehet, hogy a szolgáltatást te magad végezted el, de ha a szolgáltatást nyújtó cég nem a te tulajdonod, akkor attól kezdve neked e tekintetben semmi közöd ahhoz, hogy a számlázással mi történt.
2012. nov. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amennyiben a NAV be tudja bizonyítani, hogy a céged dolgozott nekik, akkor rátok verik a számla nélküli munkáért járó bírságot. Pl. ha álltalányban vagy megszűnik az álltalányod. Az árajánlat vagy a becsült árajánlat bizonyíthatja, hogy a számla tartalmazott e ÁFA-t. Ha Te ÁFA mentes vagy, akkor nem. Ha ÁFA köteles vagy Egy hivatalos árajánlatot készítenek, és ha az jóval olcsóbb a megszokottól, akkor minden lehetséges. Még az ajándékban készített munka után is kell fizetni. Hogy ki fizeti, azt a NAV dönti el. Szerintem itt mind két cég fizetni fog, de rendesen.
2012. nov. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
egy visszamenőleges szerződés a mai napnál jóval későbbi teljesítési határidővel segíthetne a dolgon (merthogy meg kell várni mik a tapasztalatok a weblappal, esetleg még kell módosítani, ezért a teljesítési határidő kb december 23. ... a zsebbelóvét meg vissza kell adni, nincs kecmec ... a vizsgált cégnek úgyis szüksége lesz rá bírság fizetéshez)
2012. nov. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ameddig ilyen magasak az adók , hülye az adórendszer , magas áfa addig nem is lesz teljes törvény betartás.Mindenki ott csal ahol tud.


Bár a legtöbben inkább vállalkoznak Szlovákiában mivel ott könnyebb.

2012. nov. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Ameddig ilyen magasak az adók , hülye az adórendszer , magas áfa addig nem is lesz teljes törvény betartás"

És ezek azért ilyen magasak, mert eddig sem szerette betartani senki, a pénz meg kellene. Sajnos ez egy ilyen öngerjesztő folyamat.

2012. nov. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!