Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogaim vannak mint...

Milyen jogaim vannak mint szülőnek a 18 évet betöltött diák lányommal szemben? Jogos volt-e az eljárás?

Figyelt kérdés
Hatalmas problémám van aki tud segítsen mert már nem tudom mit csináljak.Mi egy kisvárosban lakunk albérletben.5 gyerekem van 3 nagy az első házasságból kettő a jelenlegiből.ebből a legidősebb férjhez ment gyermeke van nyár elején elfordult tőlünk mert szégyenli,h szegények vagyunk és ő mostmár jómódú.Sajnos az unokámat sem láthatom ,nem elég ez nekem ,mindennap fenyeget sms-ben zaklat,és rám akarta küldeni a gyámügyet,ilyen-olyan hazugsággal.Én a mai napig szeretem ezt a lányomat is,mint a többi gyermekemet.De idegileg tönkre tesz.A nagyfiam dolgozik velünk él.a nagylányom egy elit iskolába jár éretségi végzős éve van.Sajnos már anyagilag nem győzzük az iskoláját,és megbeszéáltük,h átiratkozik egy másik iskolába az ország másik felébe,ott jobb álást kap a férjem így majd bírni fogjuk a sulit is állni.Már intézgettük az albérletet és a munkahelyet a lányom elment kiiratkozni az iskolából.2 óra mulva kijött hozzánk az igazgatója az osztfője és egy tanár ,és közölték velem h mivel 18 éves mult a lányom és ebben a suliban akarja a végzős évet letenni ezért most jöttek segíteni elköltözni.A lányom még pakolt az egyik tanárral az igazgató azt mondta ez a lányom döntése,h nem akar velünk maradni,és nem mondják meg hová viszik ha ő akarja majd elmondja.Se köpni -se nyelni nem tudttam a sokktól,h most mi is van két órája még boldogan ment a lányom kiiratkozni most meg költözik,egy szót nem szólt hozzám a lányom még elsem köszönt elmentek.Napokig nem tudttam hol van annyit tudok h a nagyobbik lányom bosszút állt rajtam mert ő sürűn bejárt a lányomhoz titokban a suliba vagy hazudozott a tanároknak rólam ,vagy nem tudom mi van.A 18 éves lányom is szégyell minket még szülőire sem és a gólyabáljára sem mehettem internettről letiltott minket az ismerősei közül nem tudok semmit róla.KÉRDÉSEM:Tehetnek ilyet a tanárok,h minden papír és szó nélkül elviszik a felnőtt tanuló lányomat azt se tudom holvan ?Milyen jogaim vannak?Úgy lehetek beállítva mint egy elmebeteg alkoholista vagy nem is tudom ,megalázó és érthetelen ez az egész.segítsen aki tud mert megbolondulok.Nem iszunk nem dohányzunk nem verjük a gyerekeket nem éheztetjük őket mindössze annyi a bűnöm,h szegény vagyok és vannak anyagi gondjaink szeretem a lányomat és hiányzik.a dirinő még annyit mondott ha leéretségizik a lányom akkor eldönti jövőre,h visszajön vagy nem.olyan mintha elrabolták volnavagy agymosáson lenne .köszönöm a segítő hozzászólásokat.
2012. szept. 27. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Jól értettem? 5 gyermekkel élsz albérletben?
2012. szept. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen de már csak 3-mal,írtam h az egyik elkötözött férjhez ment ,a másik most ment el ,nem vagyok roma,sajnos mi is bele estünk a hitel csapdába,még nem árverezték el a házunkat,de kiköltöztem mielőtt kitettek volna,már két éve albérletben vagyunk és fizetünk mindent nekem a gyerekeim mindennél többet érnek.
2012. szept. 27. 10:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a lányod nagykorú, saját maga dönthet a maga életéről. Erőszakkal nem tarthatod magad mellett. Nem lehet tudni ki és mit mondott neki, hogy ilyen hirtelen, szó nélkül elpártolt tőled. Éppen ezért kellene vele beszélned, szépen higgadtan. Hogy elmondhassa az indokait, és hogy hogyan tervezi a jövőben, hol fog élni, és miből fog élni, miből lesz fizetve a tanulmánya, stb. Ha van erre már egy jó lehetősége (ami szerintem van, mivel valahova csak elment mellőled), akkor engedd, had boldoguljon. Ne állj a tervei útjába, mert akkor csak magadra haragítod. Én azt mondom hagyd, legfeljebb majd ha csalódik, vagy valami nem úgy alakul ahogyan elképzelte, majd visszatér hozzád. Nem olyan tragikus ez szerintem, csak neked most nagyot kell nyelni, és hagyni kibontakozni a lányod. állj mellette és támogasd így is, ezt mondd el neki is. Ha csak lelkileg támogatod, az is jó. Szerintem így megmaradhat a családi béke.
2012. szept. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
szia köszi igazad van ,de úgy nehéz vele beszélnem h nem tudom hol van letiltott minden honnan/netről/,h ne tudjak beszélni vele az iskolába jártam kerestem őt erre az igazgató nő azt mondta,h nem kényszeríthetik ,h beszéljen velem,még úgy sem h többen jelen vannak.ezek szerint azok a jó szülők akikkocsmába hordják a családit meg cicomázkodnak a fodrásznál a gyerekkel nem törődnek mert van egy pár ilyen szülő és még segít is a tanár neki mindenben,nekem meg annyiban nem h beszélhessek a saját gyerekemmel.Írtam a tanárjának,h betudom bizonyítani,h azokat amiket én vásároltam semmit nem vitt el és nem használ pedig ő választotta.Nem értem milyen élet az ilyen amikor egy szülő mint béranya kell jelen esetben 18 évig utánna csá
2012. szept. 27. 10:40
 5/10 anonim ***** válasza:

Ehhez csak ennyit tudok hozzászólni a sokktól( aztán majd írok értelmesebbet is)...

Ez tiszta Gyanú Árnyékában

2012. szept. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
igen igazad van ezt már a férjem is mondta,h tiszta gyanu árnyéka .Szerintem a sok facebook és a mostani anyagi világ szétszedi a családokat ,én már csak annyit kérek a jóistentől adja vissza a lányomat.Az se baj ha szegény maradok én nem a családi pótlékért szültem hanem mert imádom a gyerekeimet
2012. szept. 27. 15:59
 7/10 anonim ***** válasza:
csak azért azt nem tudom, hogy a nulla egzisztenciára minek szül valaki nem 5, hanem akár csak 3-4 gyereket is... Ettől függetlenül sajnálom a helyzetet, de szerintem is higgadtan kellene beszélni velük, hogy mi az oka, ennek, sőt azt sem értem, hogy a legnagyobb lányod miért titulál alkoholistának stb... biztos hogy semmi oka nincs? Csak mert van az a mondás, hogy nem zörög a haraszt
2012. szept. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

a gyerekeit se tudom megérteni, hogy tudják magára hagyni az anyjukat, aki felnevelte életet adott nekik.

Mi sem élünk csoda körülmények között..sőt...de egyszer nem fordult meg a fejemben hogy magára hagyjam a szüleimet...nem tudom mi játszódhat le egy gyerek fejében aki ilyenre képes.

Soha nem tudnám ezt anyámmal eljátszani...Kaptam nem egy nem két pofont már tőle és mégis ezt mondom...

19/L

2012. szept. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
egy korty alkoholt sem iszunk én azért írtam h lehet ilyennek állított be a nagyobbik lányom mert én személyszerint olyan embernél nem hagynék gyereket aki iszik bántja éhezteti stb ,ÉN NEM ILYEN VAGYOK EZÉRT NEM ÉRTEM !
2012. szept. 29. 10:54
 10/10 anonim ***** válasza:

próbálj megnyugodni egy kicsit.

Ezek szerint a kislányod nem akart veletek költözni. Nem merte ezt megmondani?

2012. nov. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!