Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaki elmagyarázná nekem...

Valaki elmagyarázná nekem hogy hogyan is zajlik ez a közmunka program?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék már dolgozni, 7 hónapja keresek állást kb.

Augusztusban regisztráltam be a munkanélkülibe, és azóta azon rettegek hogy ha nem találok melót, akkor elküldenek utcát seperni.

Szóval a kérdésem az lenne hogy az abszolút pályakezdőt (mellesleg friss diplomást) mikor küldik el közmunkára? Szerepel a törvényben a regisztrációtól számított egy év letelte? Értem úgy hogy csak jövő augusztusban küldenének közmunkára? Mert a nő azt mondta a hivatalban, hogy juttatást amúgy is csak egy év után kapnék. A juttatásért meg ugye dolgozni kell közmunkát. Vagyis akkor jövő augusztustól kell számítanom rá?


2012. nov. 16. 19:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Amig nem kérsz támogatást biztos nem küldenek közmunkára.

Utána is csak ritkán, mert előre veszik aki több éve van segélyen.

A munkaügyibe meg csak "pecsételtetni" fogsz járni mert munkát nem adnak.

Milyen diplomád van? Lány vagy?

2012. nov. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
közgazdász diplomám van és lány vagyok
2012. nov. 16. 19:35
 3/11 anonim ***** válasza:

1. v. újra!


A Tb -t intézd el, a közgazdász diplomával is kiküldhetnek sajnos szemetet szedni.

Elhelyezkedni manapság gyakorlatilag lehetetlen, főleg vidéken, és ismeretség nélkül.

2012. nov. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10%
miért kell annyira félni a söpréstől?
2012. nov. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem kell félni a söpréstől csak ha időt, pénzt és energiát áldoztál rá, hogy képezd magad, akkor nincs sok kedved 40K-ért rabszolgának állni :). Szerintem ez érthető.


Mellesleg ne várd a hivataltól hogy segítsen. Az ő feladatuk egyedül az hogy adminisztrálják a munkanélkülieket. Egyáltalán nem érdekük az hogy neked munkád legyen, nem is törik magukat érte. Azok akik oda mennek alkalmazottat keresni általában valamilyen segélyt akarnak egy-két képzetlen álláskereső után felvenni.


A legjobb amit tehetsz hogy jelentkezel cégekhez úgy hogy megmondod hogy mit is fogsz náluk csinálni. Ha beleegyeznek van egy munkahelyed.

Egy példa. Egyetemhez akartam felvételizni diploma után a gazdasági osztályra. Az interjúztatóval egy darabig néztünk egymásra. Én még teljesen tapasztalatlan voltam, neki meg fogalma sem volt hogy mit is tudna velem kezdeni. Végül nem vettek fel, de ez volt egy fontos lecke kezdete.

A legtöbb hivatalban, hacsak nincs üresedés valami fontos (vagyis érzik hogy már megint nincs senki aki pl dolgozik is valamit mert a nagy munkaerő leépítés megint nem a top menedzsmentet érintette hanem "véletlenül azokat akik ténylegesen csináltak is valamit") helyre meg kell mondani hogy te mit fogsz ott dolgozni :) különben nem tudják, hogy miért is akarjanak téged alkalmazni. Általában ha megkérdezed ők sem tudják neked megmondani hogy ők mit is csinálnak ott ahol vannak.

Erre gyönyörű példákat lehet a munkaügyi központban látni.


Kezdj el dolgozni a saját karrieredért. Szemelj ki egy céget. Képzeld el hogy te ott mit fogsz dolgozni. Írj meg egy ehhez való önéletrajzot (ha újságíró akarsz lenni emelj ki minden újságírással kapcsolatos dolgot a múltadból a többit (általános iskola, érettségi...stb. felejsd el)) Rengeteg bukott interjú után előbb utóbb lesz egy jó helyed. Sok sikert!

2012. nov. 18. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem is tudod hogy mennyit segítettél :)
2012. nov. 18. 13:21
 7/11 anonim ***** válasza:

"Szóval a kérdésem az lenne hogy az abszolút pályakezdőt (mellesleg friss diplomást) mikor küldik el közmunkára?"


Bármikor. Akár a regisztrációt követő napon is.

2012. nov. 19. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Mert a nő azt mondta a hivatalban, hogy juttatást amúgy is csak egy év után kapnék. A juttatásért meg ugye dolgozni kell közmunkát. Vagyis akkor jövő augusztustól kell számítanom rá?"


Ahhoz hogy juttatást kapj az AZT MEGELŐZŐ évben rendelkezned kell minimum 30 nap munkaviszonnyal.

2012. nov. 19. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

"közgazdász diplomám van és lány vagyok"


Akkor te tényleg csak utcaseprésre való vagy.

2012. nov. 19. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne szegje kedved a fenti balhere aki képtelen volt egy szakmunkásnál többet letenni :D. Rengeteg ilyen van, rázzák az öklüket meg verik a mellüket a falvakoló és hasonló hatalmas munkájukra. Ha már be tud kötni egy vezetéket a konnektorba úgy érzi magasabb rendű mindenkinél.

A tanácsait azért fogadd meg. Ha valaki hát ő keni vágja a munkanélküli hivatalt ;).


A fenti válaszolónak viszont igaza van. Azon belül, hogy közgazdász vagy biztos volt egy olyan rész amihez értettél az egyetemen. Jobban mint a többihez. Ha a könyves első padban gubbasztós, minden leckét megtanulós de igazán motiválatlan nebuló voltál akkor kapd össze magad most!

Statisztika? Gazdasági elemzés? Pénzügy? Számvitel? Keresd ki amiben a legjobb voltál, és ahogy fenn is írja aki írja írj ehhez való életrajzot és add be a lehető legtöbb helyre a mi szimpatikus.

Az hogy el tudtad végezni az egyetemet azt mutatja, hogy te képes vagy megtanulni összetettebb gondolkodást és jó memóriát igénylő dolgokat.

Nyelvekkel hogy állsz? A legtöbb állás betöltésénél ez a legfontosabb. Nem. Nem a nyelvvizsga hanem hogy beszéld a nyelvet. De ha közgazdász vagy ez már nem jelenthet gondot, másképpen meg se kapod a diplomád.

Ha valami isten háta mögötti zsákfaluban élsz most kezd el tervezni, hogy költözöl de sürgősen.


A munkanélküli arra jó neked hogy legyen TB-d amíg elhelyezkedsz. Ha lehet már ma vágj bele!

2012. nov. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!