Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az Önkormányzat talajterhelési...

Savika11 kérdése:

Az Önkormányzat talajterhelési díjjat akar beszedni arról az ingatlanról amelyikben 5 éve lakok mint albérlő. Az a kérdésem hogy kinek kell megfizetni ezt a díjjat? Nekem mint albérlőnek, vagy a tulajdonosnak?

Figyelt kérdés

2012. nov. 19. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Természetesen a mindenkori tulajdonost terheli.

Eddig nem kellett fizetni?

2012. nov. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Valószínűleg kellett volna, csak erről a tulajdonos sem tudott eddig,most visszamenőleg kellene fizetni 5 évet,pont azt az 5 évet amióta mi itt lakunk...
2012. nov. 19. 20:12
 3/8 anonim válasza:

Ezt a helyi önkormányzat adóirodájához kell befizetni-önbevallás alapján.

Eddig(legalább is Szegeden)minden elhasznált m3 után 120 ft-t kellett fizetni,azaz normál esetben kb.évi 10k-t.

Az idei évtől(tehát jövő tavaszra kell fizetni)ez 1200!!!ft/m3.

Ezt a nyomtatványt a helyi adóiroda minden évben kiküldi az ingatlan tulajának,egyidőben a gépjármű súlyadójáva-(nem jut eszembe a mostani neve),és akkorra is kell befizetni.

Nézz utána nagyon gyorsan,hisz évi 80 m3 vízfelhasználásnál majd'100ezer a talajterhelési adó-így akarják kikényszeríteni a csatornázást!

2012. nov. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő a témában, csak a józan paraszti eszemmel gondolom, hogy az 1-es válaszoló kategorikus kijelentését kicsit vitatható.

A talajterhelési díj egyfajta rezsiként fogható fel, a vételezett vízfogyasztáshoz kapcsolódik. Ha valaki "lubickoló", minden nap színig töltött kádban fürdőző, akkor annak díja talán nem igazságos a tulajdonossal szemben. Vagy nem?

2012. nov. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Valóban felfogható egyféle rezsiként is,de a tulaj balfa..ságát ne a bérlőn hajtsa már be.Nem tudott róla??

Az az ő problémája,nem a tiéd.Albérleti szerződésetek van?

2012. nov. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Saját családi házban lakom. Egy olyan megyei városban, ahol az ingatlan adó "helyett" az országban a legkeményebb ház, garázs, és telekadót kell fizetni... Miután a médiában a miniszterelnöktől többször hallottam, hogy nincs ingatlan adó (az én eszem szerint INGATLAN = TELEK+HÁZ+esetleg GARÁZS, ha van), sőt, NEM IS LESZ!, ezért én nem is foglalkoztam a dologgal. Kíváncsiságból bejelentkeztem a hatóságnál, öt éves adót róttak ki rám, visszamenőleg. (Köztük az idei évben ötszörösére feltúrbóztatottat is...)


Visszatérve az eredeti kérdésre: az ingatlan a tulajdonosé, nem a bérlőé. A hatóságok a tulajdonossal vannak jogviszonyban, tehát rajta fogják behajtani a prémiumukra, a luxuskategóriás munkahelyeikre meg a szolgálati kocsijukra valót.

Akkor is igaz ez, ha a talaj terhelését szennyvízzel, mosószerekkel, fekáliával, stb. NEM Ő végezte. Persze, ebben az országban nem ez az egyetlen ellent mondás, és az aki balf@sznak nevezi a tulajdonost az ismerethiány miatt elmaradt befizetések miatt, jobb, ha magába mélyed, és elgondolkodik, hány (tucat...) rá vonatkozóan kötelező jogszabályt ő sem ismer.

2012. nov. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Talajterhelési díjat MINDENHOL kell fizetni,ahol nincsenek a csatornára rákötve,ez nem egyedi eset.Ezt minden ingatan tulajdonos tudja.Aki nem az igen balf..sz.Az eredeti kérdésre visszatérve"Az a kérdésem hogy kinek kell megfizetni ezt a díjat?" ---A TULAJDONOSNAK.---Pont.
2012. nov. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én a bal... tulajdonost inkább tájékozatlannak nevezném. Csak emlékeztetőül: kb. két éve egy jóembernek "53.000" forintossal fizettek, s ő elfogadta... (Egy papírpénz, nem 53 db. ezres!)

Sajnos vannak ebben az országban még bőven analfabéták, és jóval nagyobb számban olyanok, akik írni-olvasni már tudnak, de a jogszabályok nem jutnak el hozzájuk. Nem beszélve arról, hogy az előírások egy igen jelentős része ködös, bizonyára egyes törvényalkotók beleépítették a kiskapuikat... (Csak érdekességként: évtizedekig volt hatályban párhuzamosan a honvédelmi és a polgári védelmi törvény. Az egyik a kötelező pv. tevékenység korhatárát 50, a másik 55 éves korban jelölte meg. UGYANARRA a tevékenységre... Bár ez milliókat érintett, ez így maradt évtizedekig. Mi egy MÁS ország vagyunk...)

2012. nov. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!