Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A háziorvos megvádolt jogtalan...

A háziorvos megvádolt jogtalanul hogy drogozok pedig nem igaz! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok. A nyugdijas háziorvosunk tegnap megvádolt jógtalanul hogy drogozok, akit megfázás miatt kerestem fel, Ö nekem semmit sem szólt, sem szüleimnek, hanem felhivta az iskolát.  Az iskola felhivta a szüleim és Anyám is megerősitette, hogy 1000% hogy nem drogozok. Azt akarták tudni, hogy alávetemüe magam drogtesztnek, válaszunk, semmi akadalya. Mivel a faluban és az iskolában lejaratott alaptalanul, mert sem nem iszom, sem nem drogozom, sem nem dohanyzom, fordulhatok-e rágalmazásért, a tiszta dogteszttel a háziorvos ellen?

#iskola #háziorvos #jogtalan #megvádolt #nem drogozok #rágalmazásért #tiszta dogteszt
2012. nov. 20. 02:29
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
Egyszerűbb a tiszta teszttel bemenni és a képébe röhögni. De vigyázz ezek alapján annyira jófej, hogy bármit lépsz vele szemben, majd nem fog korrekt módon ellátni.. Aztán kereshetsz másik dokit a szomszéd faluban
2012. nov. 20. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Es hogy bizonyítod a rágalmazást? Mert elég, ha ő meg az asszisztens azt mondja, amikor megjelentel a rendelés én, a viselkedését es a tüneteid egyaránt drogosra vallottak.
2012. nov. 20. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez így történt, akkor megsértette az orvosi titoktartást.
2012. nov. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt az egészet nem értem! :S

Igen, orvosi titoktartás - mi az, hogy felhívja az iskolát?

Mi az, hogy ha van egy gyanúja, akkor nem ő mint az orvosod vizsgálja ki?

Egyébként is: alapvetően mi köze hozzá? Az orvos nem drogkereső hatóság...

2012. nov. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Koszike a valaszokat. Mindenkeppen orvost valtok, ezt megbeszeltuk a szuleimmel. Orvosi titoktartas megsertese? Igaz. Erre nem is gondoltam. Felhivhatta volna a szuleimet is, mert kiskoru vagyok, de elottunk se vilagos hogy miert telefonalt az iskolanak es hozott ilyen szegyenbe. :( Az osztalyfonokom telefonalt es kozolte hogy a gyamugy es mindenki rank fog szallni. Anyam mondta, hogy most a magatarstasom es a szorgalmam csupa 5-os, regebben csak 3 vagy 4-es volt, ez mind ragalom. En nem viselkedtem a dokival tiszteletlenul. Ma sem fogok, pedig oda kell mennem hozza. Erot veszek magamon es nem szolok neki semmit.
2012. nov. 20. 07:23
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy volt az alapja a gyanújának, ez vastagon rágalmazás. Mások előtt a becsületed és jó hírneved megsértésére alkalmas kijelentést tett, anélkül, hogy erre alapos oka lett volna.


A drogozás pszichikai tünetei ezer és egy más betegségnek is lehetnek tünetei, értelmes orvosnak nem szabad differenciáldiagnózis, de minimum drogteszt nélkül rádküldeni a gyevit. De ha nyugdíjas korú, akkor talán ideje lenne visszavonulni.

2012. nov. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Rágalmazás, orvosi titoktartás megsértése.


Ha valóban drogozol, akkor SEM HÍVHATJA FEL AZ ISKOLÁDAT. Nem olyan bonyolult ez :)

2012. nov. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha a történet valóban így játszódott le, én a szüleid helyében a betegjogi képviselőt mindenképpen tájékoztatnám.
2012. nov. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszaitokat. Kozben elvoltunk a haziorvosnal a Anyaval, aki jol beolvasott neki, aki azt mondta a stressz is okozhat ilyen tunetet, ezzel probalt szepiteni es azt is mondta, hogy nem kell ezen megsertodni. Kertunk beutalot drogtesztre ma el is megyek elintezem es ha megvan az eredmeny elviszem hozza, de ennyivel nem ussza meg! Lehet rakuldjuk a mediakat. Nem tudja valaki mennyi ido kell a dogteszt eredmenyhez? Elegge stresszeli a csaladot ez az egesz, hogy igy megvadoltak alaptalanul. Anyanak 190-re felment a vernyomasa es az orra is verzett. :( Az osztalyfonok azt mondta az Anyamnak, hogy valami szervezet fele, a fiatalkoruak vedelmeben muszaj jelentenie, mert kulonben az allasaval jatszik. Ugy hogy nem is olyan egyszeru, mert lejartanak es belegazoltak a becsuletembe. :((((
2012. nov. 20. 11:11
 10/25 anonim ***** válasza:

Ha volt drogos ügy az iskolán belül, akkor a rendőrség felkeresheti a háziorvosokat is és kikérhet pár információt. Természetesen ha nem voltál drogteszten, akkor nem értem, hogy milyen alapon volt ez.


Itt nem te voltál a mumus, hanem valószínűleg a doki. Rágalmazás csak magánindítvánnyal büntethető, ami szerintem nagyon sokba kerülne neked, mivel diák vagy. Inkább vállald el a drogtesztet, válts orvost, és tisztázd mindenkivel, hogy tiszta vagy.

2012. nov. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!