Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az öröklési szerződésnél az...

Az öröklési szerződésnél az illeték rám eső részét mikor kell fizetnem a hivatalnak?

Figyelt kérdés

Két éve öröklési szerződést kötöttünk a nagynénémmel, hála jó egészségnek örvend. A Nagynéném özvegy van egy fia de ő évek óta "kitagadta az Édesanyját"... ettől függetlenül természetesen a ház apai részét-> fele és az anyai egy részét majd örökli. A napokban nézik meg, értékelik fel a házat, ezért érdekel a kérdésemre a válasz.

Előre is köszönöm!



2012. nov. 22. 14:48
 1/3 Végvári József Csaba válasza:
Attól függ mi áll abban a szerzödésben, mit vagy miket örökölsz, illetve hogy mikor. Halálozás után csak akkor kell illetéket fizetni, ha egy bizonyos érték határt elér az örökséget képező össz vagyon (jelenlegi törvények szerint). Valamint mennyi az össz érték amit örökölsz, természetesen ha több féle dolgot is örökölsz, akkor kategóriánként is lehet egy érték határ ami felett már fizetni kell illetéket, például pénzt (takarékkönyvben, bankszámlán, értékpapír), de jármü, vagy ingatlan esetén (pontos érték határokat nem tudok mondani, csak azt tudom 18 milló alatt nem kell fizetni, de hogy ez mire vonatkozik pontosan nem tudom). De természetesen én azt ajánlom kérdez meg olyan szakembert aki jártas ilyenben (könyvelő, közjegyző, vagy olyan ügyvéd aki foglalkozik hagyatéki ügyekkel). Ja és azt ne felejtsük el, hogy öröklési szerzödés csak akkor érvényes, ha ügyvéd vagy közegyző is aláírta és lepecsélte, valamint az szerepel a hagyatéki nyilvántartásban (pontosabban szolva nem is tudom, hogy milyen nyilvántartásban,kell hogy szerepeljen, csak azt van valami ilyesmi). A halál esetén hagyatéki eljárást le kell folytatni és azt mindenképp ki kell fizetni, valamint az átírási díjat(dijakat), ha valami a nevedre kerül akkor (ingatlan, jármü).
2012. nov. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ. Igen, ügyvédnél is vannak papírok aláírva, lepecsételve és szerintem már a földhivatalnál is bejegyzésre kerültek név szerint a szerződésben leírtak.

Még egyszer köszönöm!!!!! :)

2012. dec. 4. 20:05
 3/3 Végvári József Csaba válasza:
Szívesen, hogy tudtam valamenyit segiteni. Ennyi infót is csak azért, tudtam adni, mert sajna hagyatéki eljáráson átkellett esnem, és így volt némi tapasztalatom benne. Ja és azt elfelejtetem írni az elöző bejegyzézben,hogy a NAV (Nemzeti adó és Vámhivatal) (vagy ha igy jóban ismeredd: APEH), nem biztos, hogy fog majd küldeni levelet róla, nagyon változó hogy mikor és kinek küld levelet ilyen ügyben, és lehet, hogy a rendszerünkben sem lesz külön nyoma.
2012. dec. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!