Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Minden kés fegyvernek számít?

Minden kés fegyvernek számít?

Figyelt kérdés
Van egy pillangókésem és van hogy utcán is nálam van. A penge hossza 8cm felett van. Fegyvernek számít? Zsebben és/vagy táskában lehet hordani? Mi van akkor ha igazoltatásnál elkap a rendőr és motozás közben észreveszik? (apropó motozás: egy egyszerű igazoltatásnál a rendőr megmotozhat?

2012. nov. 22. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Annak számít, erős gyanú alapján motozhat.
2012. nov. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen kés sem számít fegyvernek. A 8cm szúró vagy vágó élhossz felettiek viszont a közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek minősülnek, így azokat a ruházatodban nem viselheted. Közterületen csomagolva szállíthatod. A pillangókés pengehossztól függetlenül a közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek minősül, ahogyan a rugós kés is.


"Zsebben és/vagy táskában lehet hordani?"


Táskában, csomagolva. "


Mi van akkor ha igazoltatásnál elkap a rendőr és motozás közben észreveszik?"


Attól függ viselési vagy szállítási helyzetben van -e. Ha viselésiben akkor elkobozzák és pénzbüntetés.


"(apropó motozás: egy egyszerű igazoltatásnál a rendőr megmotozhat?"


Nem. Csak ha bűncselekmény alapos gyanúja miatt kezdeményezi az intézkedést.

2012. nov. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kétélű kard sem számít fegyvernek?
2012. nov. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem, mintha lenne nálam, csak kíváncsi vagyok.
2012. nov. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

a kard sem számít annak, ha be van csomagolva


amúgy meg senkit se motoznak meg csak úgy, sőt, még csak nem is igazoltatnak ok nélkül


nagyobb az esélye az igazoltatásnak, ha gyanúsan viselkedsz, illik rád egy személyleírás stb


motozni csak komoly esetben fognak


engem egyszer igazoltatott a rendőr, megkérdezte van e nálam fegyver, mondtam hogy nem, mondta hogy jó


viszont a telefonomat elkérte, az imei számot bemondta a központba és leellenőrizték, akkoriban nagyon sok telót loptak

2012. nov. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"A kétélű kard sem számít fegyvernek?"


Nem. Most írtam le bakker, hogy a KÖZBIZTONSÁGRA KÜLÖNÖSEN VESZÉLYES ESZKÖZ! Tehát azonos a kaszával vagy vasvillával. Az utóbbi kettő közül szerinted melyik minősül fegyvernek?

2012. nov. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kovpet ***** válasza:
100%

Jogilag nincs olyan, hogy "fegyver".

Lőfegyver például van. Meg az előbb említett kkve. Meg lehet felfegyverkezve elkövetni bűncselekményeket.


Második:

"A pillangókés pengehossztól függetlenül a közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek minősül"


Ez meg nincs így. Mutass erre jogszabályt, légy szíves.

A rugóskésre ez tényleg igaz. Meg a franciakésre.

2012. nov. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

az 5.-nek :


Mérne igazoltathatnának? Illetve lehet igazad van, csak engem a rendőrök teljesen ok nélkül (már többször is) igazoltattak és egyszer megmotoztak! Haza felé mentem semmit nem csináltam, maximum annyi volt h késő este (11 fele) mentem haza...

2012. nov. 22. 21:36
 9/9 makky0891 válasza:

2004. évi XXIV. törvény: "38.Paragrafus fegyver: a lőfegyver, a gáz- és riasztófegyver, a légfegyver, a festéklövő fegyver, a muzeális fegyver, valamint a színházi lőfegyver;" Ebből következik, hogy a kés nem, mint az korábban is írták.


A motozás lényegében testüreg vizsgálatot jelent, amelyet a rendőr az utcán nem végez. Amit végezhet viszont, az a ruházat átvizsgálás. Ha elhangzik a motozás, akkor gáz van... :-)

2022. jún. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!