Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha ellopták a személyi igazolv...

FFDP kérdése:

Ha ellopták a személyi igazolványom, akkor útlevelet használhatok?

Figyelt kérdés
Bejelentettem a rendőrségen, meg minden, csak az elkövetkező pár hétben nincs több órám arra napközben, hogy újat csináltassak. Szóval útlevelem érvényes, ha rendőrök igazoltatnak azt elfogadják? Vagy az éjszakában belépéshez használható szórakozóhelyekre? Elvégre minden adat rajta van ami a személyi igazolványon, nem?
2012. nov. 27. 01:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, az érvényes útlevél, vagy jogosítvány egyaránt elfogadott a személyazonosításra.
2012. nov. 27. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A jogsit is elfogadja a rendőr. A szórakozóhelyen meg vagy elfogadják vagy nem, ezt senki nem fogja előre megmondani.

Kérsz időpontot akár telefonon napközben, akár interneten bármikor, akár délutánra is. Maga az ügyintézés nincs 10 perc sem, úgyhogy a több órát nem tudom honnan veszed.

2012. nov. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Utolsó jól írja. Kérsz időpontot neten és 10 perc alatt letudod.

Egy sima igazoltatásnál még jó lehet az útlevél, jogsi, de komolyabb ügyintézésnél már kötekedhetnek az ügyintézők...

2012. nov. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amúgy személyiből is lehet ideigleneset csináltatni addig, amíg nem érsz rá a rendesre (ha jól tudom).
2012. nov. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!