Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi/mik minősülnek ma Magyarors...

EagleHUN kérdése:

Mi/mik minősülnek ma Magyarországon fegyvernek? Mit lehet "viselni" is és mit "csak" hordani?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy a szúró vágó eszközöknél 12cm a határ, a lőfegyvereknél pedig az átütőerő. De ez azt jelenti hogy pl svájci bicskát (6cm) vagy gyenge légpisztolyt nyíltan viselni is lehet vagy max a zsebben lehet "hordani"?


Vagy Ilyenekre gondolok pl mint a boxer, vipera...ha jól tudom be van tiltva, de mi alapján hossz, keménység...?


Vagy például mi a helyzet ha buzogányt (akár láncosat is), vagy karikás ostort viselnék?

És a lángszóró? Milyen kategória?


Esetleg létezik valami ilyen törvényi "homályos" megfogalmazás hogy pl : "minden ami halált okozhat"?

mert akkor az üres sörösüveg is...



2012. nov. 29. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
22%

Sajnos ez az ország elég vízfejű ilyen téren.


Ezeknél minden fegyver amivel megtudod magad védeni.....

2012. nov. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Késnél 8 cm pengehosszúság a határ;

Vipera, boxer Közbiztonságra Különösen Veszélyes eszköz, ergo tiltott;


Keress rá a guglival a fegyver törvényre /nem tudom a pontos nevét/;

2012. nov. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 doboszoli ***** válasza:
100%

Elég összetett dolog.

A lényeg:

Magánterületen bármit tarthatsz, ami nem tiltott. Tiltott lőfegyver, robbanóanyag, lőszer, stb. Lehet vipera fél literes spray, kasza, kapa, légpuska, (max. 7,5 J csőtorkolati energiáig, mert innen lőfegyvernek(!) minősül), fél méteres kés, gáz-gumis fegyver, stb.

Közterületen a helyzet szigorúbb.

A fentiek mind a KKVE kategóriába tartoznak. "Viselni" tehát a ruházaton kívül hordani max. rózsafűzért lehet.

Gázpisztoly-engedéllyel-, kés 8 centiig, spray max 20 gr töltőtömegig rejtve hordható.

Légfegyver töltetlenül, "elcsomagolva" szállítható.

Elég zűrös téma, ha konkrét kérdésed van, megpróbálok segíteni.

2012. nov. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod doboszoli, tulajdonképpen megválaszoltad amire kíváncsi voltam a kérdésem alatti leírásban.

Azt tudtam hogy egyes eszközöket mint a Vipera, Boxer stb tilt a törvény, de így annyi tisztázódott hogy otthon tarthatok végül is, ha akarok.


De inkább arra voltam kíváncsi, hogy pl ha buzogányt vagy karikás ostort viselek (tehát ruházaton kívül) az oldalamon akkor mi van. Hát ezek szerint tiltott. :(

Bár jó kérdés hogy pl az ostorba mi alapján kötne bele a rend éber őre ha nincs külön tiltva, nem szúr, nem vág, nem kemény, nem is nehéz...


A kézi lángszóró (pl kicsi fegyver méretű és alakú öngyújtógázzal működő kb fél méteres lánggal) viszont még mindig kérdéses. Persze nem hordásra csak hogy nálam lenne ruha alatt?


Illetve ha 7,5 J csőtorkolati energiáig lehet otthon lőfegyvert tartani akkor ebbe a kategóriába egy nagyon erős acélhúros számszeríj beleszámít -e. (Arra nem is gondolok hogy az utcán mászkáljak vele.)


Romlik a közbiztonság ideje fölkészülni rosszabb időkre is és azon gondolkodom miket érdemes beszerezni.

A számszeríj már megvan. XD

2012. dec. 1. 16:10
 5/7 doboszoli ***** válasza:
100%

Érdekes módon a flóbert(2-3J) engedélyköteles, mint a lőfegyver, vagyis nem tartható otthon sem. Vele szemben a 70 fontos számszeríj szabadon tartható ami 50 méterről, értő kézben keresztül üti a versenyzőt.

Szintén legális (és én ezt javaslom otthonra, mert viselési nem váltható rá) a Keserű-féle nagy gumis puska/pisztoly.

100 Joul körül teljesít, 50 shore keménységű, 18mm átmérőjű gumit tüzel, ami 5-6 méterről nekiveri az "ellent" a falnak, de nem hatol be a testüregbe.

Utcai "viselésre" jó minőségű, szaküzletben vásárolt spray-t javaslok,(pl. TW-1000), ami kevésbé feltűnő, és sokkal hatékonyabb mint a buzogány, vagy a karikás ostor.

2012. dec. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nunchaku tiltott

sai tiltott

A k*rva anyukat !

2013. febr. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

Dobócsillag meg tonfa asszem nincs tiltva.

Ja és az eskrima botokat sem tilthatják be.


[link]


[link]



[link]


Bezzeg a cigányokat megmotoznák mindegyik fennakatna valamivel:

9mm, kés, szamurájkard (tanto) boxer, vipera, feszítővas...

2013. febr. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!