Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nincs rá semmilyen lehetőség...

Nincs rá semmilyen lehetőség hogy törvényes úton valakit Magyarországon halál büntetéssel sújtsanak?

Figyelt kérdés
Tehát most komoly dologra gondolok, akár bármilyen európai felelős intézményeknél kijárni ezt, demonstrálásokkal vagy bármi.
2012. nov. 3. 20:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Remélhetőleg visszaállítják mihamarább!!Szívesen látnák egy korrekt nem manipulált népszavazást erről a témáról. Szerintem lenne "némi" aggódás a csillagban meg állampusztán.
2012. nov. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Hagyjuk már az EU-t!

Az egyik első határozata az Alkotmánybíróságnak kimondta, hogy alkotmányellenes. Akkor még nem is létezett EU.


Törvényesen? Nyilván mindenre lehet törvényt hozni, és minden nemzetközi szervezetből és egyezményből ki lehet lépni. (Ma úgyis divat a kreatív alkotmányszerkesztés, és kétfenekű kurucoskodás nemzetközi szervezetekkel.) De őszintén, megéri?


Komolyan kérdezem. Néhány (valóban felháborító) eset miatt borítsunk fel mindent, hogy bevezethessünk egy büntetést, aminek a egyetlen igazolható haszna a bosszúvágy kielégítése?

2012. nov. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Ezt az EU nem támogatja az biztos, de ha már ő is ez mellé állna akkor szerintem lenne halálbüntetés, és szerintem nagyon kellene, ez bár legtöbb esetben nem ez a megoldás hanem az szerintem ha az illető szenvedne egy jópár ideig, mert az lenne neki nagy büntetés. De egyébként ha ezt visszaállítanák akkor szerintem megcsappannak a brutális gyilkosságok is.
2012. nov. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

"Szerintem lenne "némi" aggódás a csillagban meg állampusztán."


Mitől lenne? Akit elítéltek, azt már elítélték. Vagy ha már homár, legyen kövér, egyből visszamenőleg bevezetnéd. Na, az tenne be végleg a jogállamnak.


Két héttel sem vagyunk október 23. után. Nekem a halálbüntetésről az jut eszembe, hogy hányszor használták fel politikai tisztogatáshoz a múltban. Az egyetlen dolog, amire bizonyítottan alkalmas.

2012. nov. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Komplikato ***** válasza:
90%

"De egyébként ha ezt visszaállítanák akkor szerintem megcsappannak a brutális gyilkosságok is."


Ennek ellenkezőjét igazolja azon országok tapasztalata, ahol be van vezetve.


A kérdezőnek meg: És a "nemes cél"(?) érdekében TE kit tennél GYILKOSSÁ? Kire testálnád, hogy emberek életét elvegye? vagy magad vállalnád? Annak következményeivel együtt?

2012. nov. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Diarmand ***** válasza:
Nekem kicsit kezd elegem lenni ebből a halálbüntetés témából. Kedves kérdező ha ennyire rettegsz, akkor tedd azt, de ne tedd már föl ugyanazt a kérdést naponta kétszer más köntösben.
2012. nov. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

[link]


@Diarmand

össze keversz valakivel, mert nem szoktam ebbe a témába kérdést feltenni, pláne hogy utálom a politikát...

2012. nov. 3. 21:55
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

"De egyébként ha ezt visszaállítanák akkor szerintem megcsappannak a brutális gyilkosságok is."


Lásd pl. Los Angelest, az utópiát... Persze...

2012. nov. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Ne hasonlítsátok Magyarországot az USA-hoz, sokkal nagyobb a népesség, így nagyobb valószínüséggel fordulnak elő elmebeteg állatok is.


Szerintem csökkene a brutális esetek száma, mert lenne egy visszatartó ereje.

2012. nov. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"sokkal nagyobb a népesség,"


Ez nem magyarázza meg, hogy az Egyesült Államok harmadik világbeli országok között van a gyilkossági statisztikái alapján. Ha az összemérhető lakosságú Európia Unióval hasonlítjuk össze, akkor is négyszer annyi gyilkosság van.


A bűnözés egy komplex probléma, amire nincs egyszerű magyarázat. Annyi bizonyos, hogy az Egyesült Államok nagyon rossz reklám a halálbüntetés hatékonyságát tekintve.

2012. nov. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!