Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezt a trükköt meg lehetne...

Ezt a trükköt meg lehetne csinálni? (autó vétel-eladás)

Figyelt kérdés
Tehát, tegyük fel, hogy van egy olyan ismerősöm, akinek vagy egy jól működő cége. Megmondanám neki, hogy vegyen a cég nevére egy általam kiválasztott autót, és azután meg adja el nekem, pl. 1000 Ft-ért. Én persze neki kifizetem az autó árát, de papíron sokkal kevesebb lesz. Tehát a kérdés, ő el e adhatja az autót amit vett, és ezért kaphat e vmi büntetést, mert ő megvette az autót olcsóbban, mert az adót azt leírja, ??nem tudom érthetően írtam e le, remélem megértitek, a válaszokat előre is köszönöm
2012. dec. 9. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Mért nem mész el dolgozni?
2012. dec. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Az NAV a gyarapodást is megadóztatja, és az értéken aluli eladást, vagy ajándékozást is. Az autó értéke is számít.
2012. dec. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Céges autó után negyedévente adózni kell ám!
2012. dec. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%
Sikkasztásról hallottál már?
2012. dec. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem arról van szó, hogy nem dolgoznék, hanem, hogy olcsóbban hozzájussak az autóhoz. és ha ide adná nekem, akkor használhatnám, vagy csak az aki a cégben dolgozik?? amúgy köszönöm a válaszokat
2012. dec. 9. 13:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért szavaztatok le, nemcsak adócsalásról van szó, hanem sikkasztásról is, mivel ő megvesz vmit mondjuk egy millióért és eladja ezerért, azzal 999000-nyi kára keletkezett a vállalkozásnak.
2012. dec. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ma 15:37


Ne aggódj, engem is lepontoztak, pedig tényleg kell adózni céges autó után.

2012. dec. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!