Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendeltem az internetről egy...

Rendeltem az internetről egy 120. 000 ft értékű laptopot, de nem azt tartalmazta, amit rendeltem. Az eladó eltűnt, cím amiről küldte nem valós, viszont utánvéttel küldte, és a cím meglehet a postának, mert a pénzt a postás vihette neki, hogy átvegye?

Figyelt kérdés
Ha teszek feljelentést mi fog történni? Meglessz egyáltalán a pénzem, és a tettes?

2012. nov. 13. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát nem sokat tudsz tenni, csak annyit hogy legközelebb nem veszel így drága dolgot.
2012. nov. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Várj. Utánvéttel küldte... tehát ott volt a csomag, nem az volt benne, amit rendeltél, de te kifizetted? :D

Legközelebb esetleg megnézhetnéd, hogy mit kapsz.


Amúgy persze, jelentsd fel, meg is lesz, és vissza kell vásárolja a laptopot + kártalanítás.

2012. nov. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Legközelebb esetleg megnézhetnéd, hogy mit kapsz. "


Amíg nem fizeti ki, addig nem bonthatja ki...

Feljelentést kell tenni, majd a rendőrség kideríti...

2012. nov. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy az előző írta, utánvételes csomagot nem lehet felbontani és megnézni fizetés előtt. De ugyanúgy amit futár hoz, azt sem.


A postának biztosan megvan a címe, ilyen összegnél már érdemes feljelentést tenned!

2012. nov. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez marhaság. Én mindig megnézem, mit kapok és csak utána írom alá. Ha nem stimmel az áru, rendben, kifizetem, de tutira jegyzőkönyvet vetetek fel.
2012. nov. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is mindig megnézem először és csak utána fizetek. Épp az ilyen esetek miatt. Ha nem azt kaptam, amit rendeltem, akkor nem fizetem ki, ha valaki kötekedik, akkor megmondom, hogy nem volt szerződésszerű a teljesítés, így ebben nem köthet bele az eladó.
2012. nov. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, csak azt a postás nem engedheti. Futárszolgálatnál nem tudom hogy van, de a postás addig nem adhatja oda kibontásra, amíg nem fizették ki. Ez tuti.


Annyit tudsz tenni, hogyha utánvétes volt a dolog és ha a cím nem valós, hogy akkor gondolom számlaszámra kérte az utánvételi összeget. Tegyél feljelentést, kitudják majd deríteni kié a számlaszám.

2012. nov. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ez marhaság. Én mindig megnézem, mit kapok és csak utána írom alá."


"Én is mindig megnézem először és csak utána fizetek. Épp az ilyen esetek miatt. Ha nem azt kaptam, amit rendeltem, akkor nem fizetem ki, ha valaki kötekedik, akkor megmondom, hogy nem volt szerződésszerű a teljesítés"


Na ez a marhaság. A futár illetve a postás sem engedi fizetés előtt bontani a csomagot. És ha nem az van benne akkor szerinted mit csinál a kibontott csomaggal? Gondolkodjál már! Visszaküldik a feladónak, aki meg abba köt bele, hogy fel lett bontva, ja és hiányzik a csomag fele. Akkor mi van??? Fizet a postás??


Aláírod, kifizeted és kibontod. Ennyi! Ha a cucc nem jó, intézd a feladóval vagy a rendőrséggel, mert mást nem tudsz tenni...

2012. nov. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Nadetényleg válasza:
Jelentsd fel, próba-szerencse. Ha nem jelented, biztos nem cserélődik ki a géped. És másoknak is segítesz, ha lefülelnek egy csalót.
2012. nov. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fehersrac-nak igaza van. Fizet és bont. Ez a sorrend. A postának és futárszolgálatnak semmi köze ahhoz mit tartalmaz a küldemény, pláne, ahhoz nincs, hogy neked megfelelő-e vagy sem. Kibontott csomagnál, meg akkor szidjuk a trehány postát, mert nem tudott vigyázni a küldeményre?
2012. nov. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!