Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkaviszony megszüntetése...

Munkaviszony megszüntetése közös megegyezéssel, ha ilyen felmondás születik de viszont a munkaszerződésben 30 nap van kikötve felmondási időként akkor egyből ott lehet hagyni a munkahelyet?

Figyelt kérdés

Van egy cég (fővállalkozó aki alkalmaz minket) a munkaterületen és én vagyok ott a cég képviseletében a főnök.Én veszek fel embereket és rúgom ki őket, eligazítom anapi munkát stb... de most én akarok felmondani.Sürgős lenne!

Már meghaladta a munkaviszonyom a 3 hónapot, és ki van kötve 30 ( a munkatörvénykönyve szerint) nap felmondási idő.DE mivel csak kétféleképpen lehet a cégtől elmenni ( felmondás próbaidő alatt, és felmondás közös megegyezéssel

)ilyen munkamegszüntető szerződések vannak, amiket én íratok alá azokkal aki felmond, és a cég képviseletében nincs ott senki sem én is csak virtuálisan érintkezek acég vezetőivel akkor ha egy közös megegyezésű munkaszerődés megszakító papírt aláírok DE itt mint munkavállaló a cég felé továbbítom és a munkáltató aláírását üresen hagyom mert eddig én írtam azt alá akkor így helyes ?????

esetleg ha kikötöm h mivel közös megegyezésű a szerződés felmondási időt magam részére nem állapítok meg.

Hogy lenne helyes ha egyetlen napot sem akarok ott dolgozni erőszakkal pedig nem lehet senkit kényszeríteni ha jól tudom, ha pedig mégis azt mondják h le kell tölteni v táppénzre megyek, vagy egyzserűen olyan magatartást folytatok h pl berúgva megyek be v egyszerűen meg sem jelenek dolgozni.Hogy lenne helyes??olyan ember segítségét kérném aki munkajogban otthon van.Előre is köszönöm!


2012. dec. 10. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
A közös megegyezéstől függ. Ha abban egyezel meg, hogy azonnal ott lehet hagyni, akkor igen.
2012. dec. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A közös megegyezést én kötöm ki a fővállalkozó csak megkapná a felmondási papírt mert hogy az a sajátságos helyzet van h főnökként nincs kinél felmondanom de viszont szabadulnék nagyon gyorsan.

Ha olyan a felmondási szerződés h munkaviszony megszűntetése közös megegyezéssel és még plusszba megjegyzésként odaírom h felmondási időt sem kötök ki pl családi okok miatt, és aláírom sztem így jó lenne nem??

de várom még néhány munkajoghoz értő ember válaszát .

És mivel én vagyok a fönök az emberek felé én írom alá a munkaszerződésben a munkáltatói részt de ha én akarom megszűntetni a munkaviszonyt én mint munkavállaló írom alá vagy akkor is aláírom mint munkáltató is???

2012. dec. 10. 19:31
 3/6 anonim ***** válasza:

nem hiszem, hogy te saját magaddal közösen megyezhetnél. ehhez szinte biztos, hogy nincs jogod.


neked is van főnököd, azokkal kell egyeztetni. azaz a saját feletteseiddel.

biztos vagyok benne, hogy a munkaköri leírásod az alattad dolgozó emberekről szól, így nem rúghatod ki magadat és a feletteseidet sem.

2012. dec. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A közös megegyezés nem felmondás.

A felmondási idő - ahogy az a nevéből is kitűnik - FELMONDÁSRA vonatkozik.

A közös megegyezésnél abban állapodtok meg, amiben csak akartok. Akár abban is, hogy már másnap nem is mész be.

2012. dec. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A közös megegyezést én kötöm ki"

--> ez viszont nem KÖZÖS MEGEGYEZÉS. Hogy tudnál egyoldalúan megegyezni? Ilyen nincsen.

Amiről te beszélsz, az tényleg felmondás, ez esetben viszont igenis le kell dolgoznod a harminc napos felmondási időt!

2012. dec. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha 30 nap a felmondási idő, akkor ebből annyival élnek amennyivel akarnak. A cég aminél felmondanál dönthet úgy is hogy egyáltalán nem élnek a 30 nappal vagy csak egy részével. Mivel a felmondási időre is volnatkozik a munka törvnykönyve és pl jár a fizetés is, nem célszerű elszabotálni
2012. dec. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!