Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 6 év munkaviszony után,...

6 év munkaviszony után, egészségromlás miatt, leszázalékoltak. Munkahelyem kéri, hogy mondjak fel, de ha megteszem nem jár végkielégítés. Ha nem mondok fel, kötelesek végkielégítést adni?

Figyelt kérdés
Az utolsó 1 évet táppénzen töltöttem, ami nov elején meg szünt, majd a szabadságom töltöttem le ami nov 18.ig volt elég. Viszont nem tudtam menni dolgozni, közben vártam a leszázalékolásról az értesítést. Ami meg is jött dec. 3.án. Ilyenkor mit tegyek?

2012. dec. 10. 10:33
1 2
 1/13 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem kötelesek. Ha nem jársz be, rendkívüli felmondással felmondanak, és ugyan úgy nem kapsz végkielégítést.
2012. dec. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A rendkívüli felmondást, abban az esetben is megtehetik, ha behívattak a munkahely saját üzemorvosához és a doki nem engedte a munkafelvételét, könnyebb munkát pedig a cég nem tudott adni?
2012. dec. 10. 11:17
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

A mai világban sajnos bármit megtehetnek...Különben én a helyedben már csak azért sem mondanék fel...

Sok szerencsét!

2012. dec. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi :D Én sem akarok, minden forint jól jön, most, sajnos nem hobby leszázalékolt vagyok hanem tényleg vannak gondok. Ezért szeretném a végkielégítést is....
2012. dec. 10. 11:35
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles felmondani és ne is tedd meg, mert ennek rád nézve csak negatív hatásai lehetnek, ők meg csak jól járhatnak. A leszázalékoslás milyen mértékű? Fogsz kapni rokkantsági ellátást? Mert ha nem, akkor még álláskeresési járadék sem jár felmondás esetén...
2012. dec. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az egészségi állapot 29%-os vagyis 71%-ban csökkent a munkaképességem. 2 évre, adták ezt az eredményt.
2012. dec. 10. 12:52
 7/13 anonim ***** válasza:
Fel ne mondj! Azzal kinyilvánítod a szándékod hogy önszántadból hagyod ott a helyet, így ők nem kötelezhetőek semmire. Legalább küldjenek el ők, akkor jár egykét hónap.
2012. dec. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha nem mondasz fel akkor mindenképp jár a végkielégítés és ezalól nem tudnak kibújni. Épp ezért kérték, hogy mondj fel. Szóval most nagyon észnél kell lenned. Unokabátyám is így palizták be.
2012. dec. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Andizsuzsi ***** válasza:
64%

Megnézegettem a jogszabályokat. A munkáltató rendes felmondással mondhat fel akkor, ha az üzemorvos egészségügyi alkalmatlanságot állapít meg, és nem tud a munkáltató felajánlani megfelelő munkakört.

"7) A munkáltató a rehabilitációs ellátásban vagy rehabilitációs járadékban részesülő munkavállaló munkaviszonyát a munkavállaló egészségi okkal összefüggő képességével indokolt felmondással akkor szüntetheti meg, ha a munkavállaló eredeti munkakörében nem foglalkoztatható tovább és a munkavállaló számára állapotának egészségi szempontból megfelelő munkakört nem tud felajánlani, vagy a munkavállaló a felajánlott munkakört alapos ok nélkül nem fogadja el."

Ha nem mond fel, és te munkára jelentkezel, akkor viszont az eü. állapotodnak megfelelő muinkát kell biztosítania.

De hogy ezt hogyan tudod érvényesíteni, azt nem tudom.

2012. dec. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Meg tudod mondani melyik jogszabályból idéztél? Csak hogy munkahelyemnek írt levelemben tudjak erre hivatkozni. Nem fogok felmondani, egészségi állapotomnak megfelelő munkát pedig nem fog tudni fel ajánlani. Mindenképp ragaszkodom, hogy Ők mondjanak nekem fel. Csak még azt nem tudom hogy tálaljam ezt nekik!? Privát üziben segitséget kaphatok?
2012. dec. 10. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!