Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kamuprofilok. Mennyire büntete...

Kamuprofilok. Mennyire büntetendő az, aki más ember fényképét teszi fel, a sajátja helyett?

Figyelt kérdés
Gondolok a társkereső oldalakra és egy olyan, elméleti dologra, ahol hiába figyelmeztetik a képek cseréjére, de mégsem teszi meg.

2012. dec. 13. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Függ a károkozás mértékétől is de igen, büntethető.
2012. dec. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

És ugyan ki és honnan érvényesíti ezt a jogot? Keresek a face-en egy szép brazil lányt/fiút, leveszem a képét és azzal társkeresőzök...Ki és mikor veszi észre ha én nem buktatom le magam?


Persze ha valaki a szomszéd lányt/fiút használja erre a célra az könnyen lebukhat. De az meg is érdemli....

2012. dec. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Én is kuruc.infós megmondóember vagyok,és a saját képemmel.
2012. dec. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

A kuruc a fake-emberek gyüjtőhelye :))


A legviccesebb amikor több átlagos nevű(tehát elméletileg valódinak elfogadható) emberke ugyan azzal a fotóval van fen :))


Egyébként az is igaz hogy büntetendő de ha nincs aki érvényesítse akkor teljesen mindegy.


A másik fele hogy van aki érvényesítené de mondjuk az oldal és a szerver olyan helyen van ahol valamiért nem érik utol. Erre is példa a kuruc, szextárskeresők, pénzlehúzós oldalak vagy a szétválást megbosszulós exbarátnőről feltett szexfotók stb...

na itt se sokat érsz el a joggal...

2012. dec. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Engem csak érdekelt, hogy jogilag hogyan büntetendő.

A személyi adatokkal való visszaélés kategóriájába tartozik?

Tudom, hogy függ a súlyosságától is, hogyan lehet ezt büntetni joggal, csak a jogokban jártas emberek tanácsára voltam kíváncsi.

A Kuruc.infót meg nem védem, de nem ők, az egyedüliek, akik csinálják ezt nálunk (is).

2012. dec. 13. 15:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Alapvetően polgári jogi kategória, személyiségi joggal visszaélés. Ha olyan a helyzet, akkor esetleg megvalósíthat Btk-s esetet is, illetve, ha kárt okoz, azt meg lehet téríttetni.
2012. dec. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!