Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek, ha az apa nem...

Mit tehetek, ha az apa nem akarja vállalni a gyerekét?

Figyelt kérdés

Októberben fogok szülni, májusban különváltunk, de azt mondta júniusban elmegyünk a hivatalba és apasági nyilatkozatot tesz. Ma felhivtam, hogy akkor mikor is megyünk? És közli, hogy nem is az övé, miért zaklatom?

Ha nem tesz sem apasági sem lemondó nyilatkozatot, akkor mi történik? Mit tehetek, hogy tartásdijat tapossak ki belőle?


2009. aug. 21. 19:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs apasági nyilatkozat akkor a gyerkőcöt a Te vezetéknevedre anyakönyvezik. (kivéve ha papír szerint házasságban élsz) Ilyenkor az apaságot a gyámhatóság közre működésével rendezik. Első körben meghallgatnak téged, ahol megnevezed az apát. Utána a gyámhatóság meghallgatja az apát. Ilyenkor az apa még tehet utólag apaságot elismerő nyilatkozatot. Ha ezt nem teszi meg akkor per lesz a dologból ami megállapítja az apaságot.
2009. aug. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem éltünk házasságban és nem kell a neve sem! Most már csak gyötörni akarom, hogy szenvedjen és fizessen, lehetőleg minél többet!

Köszönöm a gyors választ!

2009. aug. 21. 19:40
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Ha te a gyámhivatalnál megnevezed az apát és ragaszkodsz hozzá, hogy övé a gyerek (ő meg tagadja), akkor a gyámhivatal bíróságra viszi az ügyet és bírósági úton kötelezik a DNS-vizsgálatra, amit mellesleg neki kell kifizetnie (100-150ezer Ft!)...


Akár tetszik neki, akár nem, ha a DNS vizsgálat szerint ő az apa, akkor kötelezik a gyerektartásra!

(Különben már az is elég a bíróságnak, hogy a gyerek fogantatásának idején együtt, közös háztartásban éltetek.)


Szóval : irány a gyámhivatal, ott mindent elintéznek neked (vagyis a gyereknek!) ha majd megszületik.

2009. aug. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Kankalin ***** válasza:
71%
úgy igaz ahogy az utolsó mondja!
2009. aug. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget!
2009. aug. 21. 23:06
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen, mivel a szülés előtt 300 nappal a férjed volt, az ő nevére fogják anyakönyvezni a babát.
2009. aug. 28. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem volt a férjem! Nem kerül a nevére a gyerek! Úgy döntöttem, hogy semmi köze sem lehet a babához, ezért az anyakönyviben is fiktiv apa fog szerepelni.
2009. aug. 28. 09:39
 8/14 anonim ***** válasza:

Bocs, a különváltunk szó miatt gondoltam valódi válásra.


Azért fontold meg, a nevét ezesetben nem kapja meg a gyerek semmiképpen, ez jó hír, de a tartásdíjról lemondani???

Ha ő akarja, akkor úgyis láthatja a gyereket, köteles leszel odaadni bármikor, hiszen ő a vér szerinti apa, akár perrel bizonyíthatja, ha valaha is látni akarja majd a gyereket. Te és a gyerek pedig eldobtok önként egy csomó pénzt!

Ha neked büszkeségből nem kell, akkor is pereld gyerektartásért és tedd félre az utolsó centig a gyereknek! Jó lesz neki életkezdéshez. Rakd a babakötvényéhez kiegészítésként minden évben! Hálás lesz érte. Azért nem lesz hálás, hogy "hű-de-büszke-voltál"!

Tehát: ha nem pereled gyeretartásért, attól a láthatási jogát BÁRMIKOR élesítheti egy per kíséretében. Te viszont elesel egy csomó pénztől, ami JÁR a gyerekednek.

Ha 10 évesen megkeresi apa és elkezdi vele tartani a kapcsolatot, te majd nem tehetsz semmit ellene, viszont a gyerektartást csak fél évre vissza kérheted, tehát elesel 10 évnyi gyerektartástól, apa meg szépen jó apuka lesz, aki nyaralni viszi a gyerekét és hétvégente moziba.

Ezt akarod??? Tényleg??? Én nem hinném. Gondolkozz, mielőtt döntesz!!!

2009. aug. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Miféle csomó pénz? Nem dolgozik, nincs miből fizessen! Nem akarom, hogy megkösse a kezem, mert ha érvényesiti a jogait akkor nem vihetem külföldre nyaralni amig ő bele nem egyezik, nem műthetik meg amig ő bele nem egyezik. Most sem tudom hol van, hogyan keritsem elő ha valóban szükség lesz rá? Elvinni? Szó sem lehet róla!!!

Anyira jó apuci, hogy 4 hónapja semmit sem tud rólunk!

10 év múlva felbukkan? Gratulálok neki! A szomszéd kisfiú 6 éves volt mikor találkozott az igazi apjával, első kérdése: eddig miért nem kellettem? Most én nem vagyok rád kiváncsi!

Tanulságos nem? 10 év után elmehet a sunyiba, meg most is! Itt hagy terhesen 800ezer forint adóssággal meg egy üzenettel, hogy lemondó nyilatkozatot tennék, mert most nem állok úgy, hogy gyerektartást tudnék fizetni.

Egy ilyen apa senkinek sem kell! A saját gyerekemet meg pláne nem engedem a közelébe!

Ez nem büszkeség, józan ész!

Te együtt élnél valakivel aki naponta hülyére ver, mert a gyerek apja és a gyereknek apára van szüksége?

Gondolkozz Te is!

Azért köszönöm a választ.

2009. aug. 29. 09:15
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy élj együtt vele!!!

Lehet, hogy nincs munkája, de valamiből él. És egyszer majd lesz munkája. Ha most megkéred a tartásdíjat, akkor bármikor, ha valaha lesz legális munkája, a tartozását veletek szemben ki kell egyenlítse.

És nekem is elváltak a szüleim, amikor apám felbukkant sok év múlva, én örültem neki!!! És mentem vele. Amíg meg nem unt és nem jött többet. Én meg összetörtem. És anyám nem tudott tenni ellene semmit.

Nem mindenki reagál úgy, ahogy te írtad!

2009. aug. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!