Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi illetéket kell fizetnie...

EagleHUN kérdése:

Mennyi illetéket kell fizetnie a tulajdonosnak egy albérlet kilakoltatásához? Illetve változik-e ez ha nincs (érvényes) szerződés az albérlethez? Egyáltalán hogyan működik ez?

Figyelt kérdés
És még egy bónusz kérdés: A kilakoltatási moratórium alatt (Dec1-Marc1) van-e bármilyen módja a kilakoltatásnak, mennyiben változik a föntebb föltett 3 kérdésemre a válasz?

2012. dec. 15. 12:41
 1/6 kiad-lak ***** válasza:

Kifejtős kérdés. Csak röviden:

Nem albérletet hanem albérlőt lehet kilakoltatni.

Ok: rendkívüli felmondás.

Ha a szerződésed hagyományos, akkor bírósági végzés kell hozzá, ha közjegyző előtt szerződtetek, akkor nem kell a bíróság.

Ha megánerősen pakolod ki, akkor bűncselekményt pl. magánlaksértést követsz el. A bérlőnek birtokvédelmi joga van ugyanis.

2012. dec. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kiad-lak ***** válasza:
80%
A kilakoltatási moratóriumnak semmi köze az albérlethez. Ez egy üzlet két ember között piaci alapon. Ha nem fizet, akkor felmondanak neki.
2012. dec. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1.-es: Nincs szerződés, lakcímkártya szól az albérletbe.


2.-es: A kilakoltatási moratórium az albérletekre is vonatkozik szerintem, jogerősen/jogszerűen ilyenkor senkit sehonnan nem lehet kitenni (szerintem).

2012. dec. 16. 21:32
 4/6 anonim ***** válasza:
A kilakoltatási moratórium alatt magánszemélyt törvényesen nem lehet kilakoltatni. Akkor sem, ha bérlő, és a bérleti szerződését már felmondták.
2012. dec. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
" A hasonló esetek végrehajtása kétségtelenül nem egyszerű, hiszen a végrehajtó a vonatkozó jogszabály alapján magánszemély kötelezett esetén a lakóingatlan kiürítésének foganatosítását alapesetben a december 1-től március 1-ig terjedő időszakot követő időpontra köteles halasztani, ezt nevezi a köznyelv kilakoltatási moratóriumnak – tette hozzá a szakember."
2013. nov. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ez a kérdésem már nem aktuális. Köszönöm az eddigi válaszokat. Csak föl akartam készülni minden eshetőségre, de szerencsére jó vége lett a dolognak.

1) Az eredeti szerződésem visszakaptam a tulajdonostól.

2) Lényegében legalábbis részben elismerte felelősségét az általam vitatott kérdésekben.

3) Közös megegyezéses fölmondással békében válunk el.

4) Kárpótlásként az utolsó pár hónapot nem kell kifizetnem.

Így kilakoltatás sem lesz.

2013. nov. 12. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!