Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit lehet tenni abban az...

Mit lehet tenni abban az esetben, ha a tulajdonos nem hajlandó velünk albérleti szerzödést irni?

Figyelt kérdés
A problémám a következö: múlt év decemberében költöztünk a mostani albérletbe, akkor a tulajdonos megigérte, hogy irunk szerzödést, csak nyomtat egyet valamikor és megirjuk. Én ezt azóta is várom, többször kértem öt, hogy irjuk meg, mert nekem fontos lenne ahhoz, hogy kapjak ujra gyermekvédelmi kedvezményt. Mindenféle kifogással jött eddig, legutobb pedig közölte velem, hogy ha nem tetszik, keressek más helyet. De 2 gyerekkel minimálbol nem olyan könnyü uj albérletet találni. Ráadásul, ahogy néztem, itt a városunkban szinte nincs is kiadó hely. Eddig mindent rendesen fizettem neki. Mit tudok tenni? A válaszokat elöre is köszönöm.

2012. aug. 21. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem adózik utána, ami érthető, ha ráadásul olcsó albérlet, és ezért tart tőle, hogy bármiféle szerződéssel bizonyított legyen a lakáskiadás ténye. Szerintem üljetek le, és beszéljétek meg, milyen megoldás lenne mindenkinek előnyös. Esetleg olyan szerződést készíthettek, hogy szívességi használatra engedte át a lakást, nem pénzért bérlitek.
2012. aug. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már sokszor átbeszéltük, nekem fontos lenne a szerzödés, hisz igy tudnám igazolni, hogy albérletet fizetek, csak igy kapnék rendszeres gyermekvédelmi támogatást, ami azért nem mindegy, mert sajnos mióta nem kapom, azóta egyre rosszabb helyzetbe kerülök...igy nem tartozom már bele a rászorulók körébe. Ö nem adózik, én meg megyek 2 gyerköccel az utcára? Ez igy normális dolog?
2012. aug. 21. 18:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyi az a gyermekvédelmi támogatás, de ha a főbérlőd megemelné az albérleti díjadat annyival, hogy adófizetés után is megmaradjon neki ugyanaz az összeg, amit most kap tőled, lehet, hogy ugyanott lennél, ahol a part szakad.
2012. aug. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tehát, ö ne adózzon le hivatalosan, én meg ha nincs elég pénzem, menjek a hyd alá? :) Hát igen, ez ma Magyarország....vagyis ezek ma az emberek :) Köszönöm a választ.
2012. aug. 21. 18:20
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Mondjuk úgy, hogy a te problémádat nem neki kellene megoldania.
2012. aug. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Semmi problémám nem lenne, ha idöben tudom kérelmezni a gyermekvédelmit...és ugy gondolom, hogy az adócsalás nem csak az én problémám :)
2012. aug. 21. 18:29
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A te szempontodból érthető hozzáállás, de ezzel csak azt éred el, hogy senki nem adja majd ki neked a lakását, és tényleg mehettek a híd alá. Magyarországon nincsen normális lakásbérleti rendszer, többnyire magánemberek adják bérbe a saját lakásukat másoknak. Senkit nem kényszeríthetsz arra, hogy kiadja neked a lakását olyan feltételekkel, ami számára előnytelen.
2012. aug. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pontosan!

Ha elkezd adózni utána, akkor felemelheti a bérleti díjat.

Szerintem azzal sem lesz jobb neked!

2012. aug. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Itt nem arról van szó, hogy "ezek az emberek", hanem állambácsi kényszeríti rá az embereket. Nyugodtan ragaszkodhatsz hozzá,hogy írjon szerződést,akkor annyival fölemeli a bérlet díjat, amennyit le kell adóznia. Ha neked lenne lakásod,te se hagynád,hogy valaki a semmiért lakjon benne, te se adnád oda azt a kis pénzt az államnak.
2012. okt. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!