Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi számít kábítószernek...

Mi számít kábítószernek Magyarországon?

Figyelt kérdés
Nem azokra vagyok kíváncsi, amiket a Google elsőnek kidob (THC, LSD, extasy, speed, stb.), hanem az összesre. Pl. ezek illegálisak-e: DMT, LSA

2012. dec. 16. 13:21
 1/10 anonim válasza:
0%
Te most drogozni akarsz vagy csak kíváncsi vagy?
2012. dec. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
minden fokozottan veszélyes tudatmódosító szer.
2012. dec. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Minden, ami szerepel az ún. "C-listán". Ebben vannak gyógyszerek és mindenféle vegyület ami pszichoaktív hatású.


Most épp nem tudom mi a legaktuálisabb, amikor utoljára néztem, akkor a 66/2012 Kormányrendelet 1. számú melléklete volt a lista.

2012. dec. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tudtommal a c-listán a az új pszichoaktív anyagok vannak, amik még nem kerültek kábítószer besorolás alá, pl. a salvia divinorum. Fogyasztani ezeket lehet, de több törvény is korlátozza a terjesztésüket.


A kábítószer egy jogi fogalom, minden abba tartozik, amiről a törvényhozók megállapították, hogy veszélyes, ezért fogyasztani sem szabad. Jogi oldalakon találhatsz szerintem rendes listát. A c-listások vagy kábítószerek lesznek, és szigorodnak a rájuk vonatkozó rendeletek, vagy nem esnek ekkora korlátozás alá.

2012. dec. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A c-listát nem találtam meg interneten, de nem is sokra mennék vele, hiszen azon már az ismert anyagok szerepelnek. Felhívnám a figyelmeteket, hogy a Salvia Divinorum nincs a c-listán. A hatóanyaga, a salvinorum-A viszont igen. Így a salvinorum-A előállítása, terjesztése büntetendő, magáé a növényé viszont nem. Egy konkrét listát vagy linket szeretnék tőletek kérni, amin szerepel az összes olyan növény, ami kábító hatású, de birtokolása nem bűncselekmény. Vagy egy olyan listát, amin hatóanyagok szerepelnek (a c-lista + egyéb), melyek olyan növények származékai, amik legálisan birtokolhatóak.

Konkrétumokat kérek. Utalgatni én is tudok.

2012. dec. 23. 22:48
 6/10 A kérdező kommentje:
Külön köszönet a 66/2012-es kormányrendelet megemlítőjének, sokat segített :)
2012. dec. 23. 22:51
 7/10 an00nym ***** válasza:
100%

salvinorin-A*


itt a C-lista

[link]

és itt minden más

[link]

2012. dec. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy a salvia növényre nem vonatkozik ugyanaz? Tartalmazza a salvinorum-A-t, így ugyanolyan szabályok vonatkoznak rá, akárcsak a kendernél, ott a THC van betiltva, mégse lehet kenderültetvényed.


Továbbá egyes egzotikus növényboltok is megszűntették a salvia árusítását, nem véletlenül.

2012. dec. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 an00nym ***** válasza:
100%

még mindig salvinorin-A


a peyote vagy a san pedro kaktusz is tartalmaz meszkalint, ami illegális, vagy a yopo mag DMT-t ennek ellenére mégis lehet nálad, nem büntetnek meg érte mert csak a hatóanyag illegális ez a helyzet nem áll fenn a látnokzsályánál mert magát a növényt is C-listára tették


ugyanúgy ahogy a kender fent van az A-listán(nagyon tévesen, de ez most lényegtelen)


komolyan fájna megnézni amiket belinkeltem? véletlenül minden ezzel kapcsolatos információ megtalálható rajtuk

2012. dec. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem úgy tűnik, hogy a Látnokzsályát (magát a növényt) feltették volna a C-listára. Tudok is pár weboldalt, ahonnan lehet rendelni. A kormány azért büntet, ha:

Eladod, és a vevőnek fogyasztási tippeket adsz

18 éven aluliaknak adod el

De én egy konkrét listára voltam kíváncsi. A C lista oké, de inkább azokról kellene lista, amik be is szerezhetők.

2013. jan. 9. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!