Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lehet az ügy vége? Ki és...

Mi lehet az ügy vége? Ki és milyen büntetésre számíthat?

Figyelt kérdés

A hétvégét a párommal a vidéken élő nagypapámnál töltöttük akinek van egy tanyája és a birtokra egy meredek földúton vezet az út és csak a telekre lehet feljutni azon az úton.Kapu nincs, de egy táblára kivan írva,hogy magánterületre vezet az út.

Már nem egyszer jártak ott tolvajok mivel csak néhány állat van a tanyán azokhoz jár papám,eteti őket és foglalkozni velük illetve a szükséges feladatokat elvégzi.

Az időjárás miatt egy terepes Ifával mentünk fel és miután a tanyáról hazafelé indultunk jött fel egy Lada 4-5 romával a fedélzetén a birtokra vezető úton, már majdnem fel is értek csak szembejöttünk az Ifával.Papám úgy döntött,hogy rájuk ijeszt ezért nagy gázt adott és nagy lendülettel indult meg feléjük, és dudált is,hogy komolyan vegyék.

A Ladában ülők marhára berezeltek, a hátsó ajtó már nyílt is ki,hogy meneküljenek, de a sofőr addigra tolatásba kezdett így nem szállt ki senki sem a Ladából.

Gyorsan elkezdtek tolatni miközben közelítettünk feléjük, az anyósülésen ülő egyén össze vissza mutogatott hogy álljunk meg.Látni kellett volna őket, a sofőr folyamatosan előrepillantott és villogtatta a fényszórót, a szemük majd kiugrott.Aztán már csak 1-2 méter választotta el a teherautót és a kocsijukat mikor a Lada sofőrje váratlanul úgy döntött,hogy balra tekeri a kormányt és felhajtott az utat körülövező földkupacra ami nem volt túl eredményes ugyan is a Ladát visszadobta egyenesen az Ifa elé.Szerencsére ekkor már jóval lassabban mentünk és ugyan nekimentünk a kocsijuknak, aminek az egyik oldal eleme leszakadt illetve az első és a hátsó lökhárítója is -utóbbi azért mert nekimentek a földkupacnak.

Ekkor jött a tárgyalás, ők teljesen fel voltak háborodva,hogy megakartuk őket ölni, a magánútra való tévedésüket pedig azzal magyarázták,hogy elvétették a kanyart és tévedésből jöttek erre mert nem ismerik a környéket (mind az öten a faluban laknak).

100 ezer forint azonnali kártérítést követeltek az autójukban esett károk miatt, más különben kihívták volna a rendőrséget.

Megnyugtattuk őket,hogy ez már részünkről megtörtént.

Papám feljelentette őket magánlaksértésért, ők pedig szintén feljelentették papámat.

Milyen jogi következménye lehet az esetnek?

Egyébként több mint valószínű,hogy lopni jöttek mivel mint azt írtam helybeliek és ismerik a környéket,tudják hol nem lakik senki,honnét érdemes lopni.



#autó #baleset #tanya #tolvaj #magánalksértés
2012. dec. 16. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
ők egy ejnyebejnyére birtokháborításért, a papa meg komoly pénzbüntetésre és felfüggesztettre szándékos közúti közlekedés veszélyeztetéséért
2012. dec. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De nem vették el a jogosítványát...másfelől meg a cigányok okozták a balesetet azzal,hogy a földkupacba hajtottak.
2012. dec. 16. 22:36
 3/11 A kérdező kommentje:
Az eredeti terv az volt,hogy így lekényszerítjük őket az út végéig majd ott megkérdezzük,hogy mit keresnek errefelé.
2012. dec. 16. 22:37
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
jó ügyvéd kell ... a jogsit alkoholos (vagy kábszeres) esetben veszik el a helyszínen
2012. dec. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Ezt így semmiképpen se meséljétek el a rendőröknek !

Mondjátok azt , hogy kipörgött a kerék és elkezdett csúszni lefele az autó és hiába fékezett a nagypapád.

Szerintem beszéljetek egy jó ügyvéddel ő biztosan el mondja , hogy mit kell mondani és akkor nem lesz semmi .


A C kategóriás állampolgárokkal valószínűleg nem csinálnak majd semmit .


De szerintem csináljatok egy fa oszlopból oda sorompót és akkor nem lesznek ilyenek .

Egyébként mivel C kategóriás állampolgárokról van szó nagy valószínűséggel tudták , hogy hova mennek és biztos , hogy nem havat lapátolni .

2012. dec. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A cigányok elmesélték,hogy mi volt,mi finomítottunk rajta, bár szerencsére a rendőrök inkább mellettünk álltak, sokkal jobban érdekelte őket,hogy a romák miért mentek fel az úton.De persze azért őket is meghallgatták, és nem dicsérték meg papámat sem, de lényegében megértették őt.
2012. dec. 16. 23:00
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindent el lehet intézni , ha tudja az ember , hogy mit kell mondani .

Ők hiába mondtak volna bármit mivel nem tudják ők megcáfolni , hogy meg-e csúszott .

De amúgy jól tette a nagyapád .


Bár nem hinném , hogy bíróságra kerül az ügy de ha mégis akkor mindenképpen kell egy jó ügyvéd .


Nekem tavaly volt dolgom a bíróságon egy C kategóriás állampolgárság aki fel jelentett mert eltörtem az orrát .

Az úgy történt , hogy biztonsági őr vagyok és be akart menni a telepre egy C kategóriás állampolgár ( jogtalanul ) . Nem engedtem be és egyszer tenyérrel arcon akart csapni én meg félre toltam a kezét és orrba vágtam .

Természetesen feljelentett szándékos testi sértésért .

De szerencsére nagyon jó főnököm van és ő elmondta , hogy mit kell mondani és felejtsem el , hogy megütöttem csak azt , hogy a támadást jogosan elhárítottam . Igaz szándékosan kapott egyet . A bíróságon elég volt elmondania a főnökömnek , hogy milyen jogszabály vonatkozik ide és nem kaptam semmit se . Pedig nem biztos , hogy megúsztam volna , ha nem azt mondom amit kellet .


De ara akartam kilyukadni , hogy ha szépen fogalmaztok akkor simán nem kap semmit a nagyapád .

2012. dec. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
És hogy az annyába mutat ki kábszert a helyszínen? Belehugyoztat a szondába?
2012. dec. 17. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Most, hogy az egészet beismerted itt a GYIK-on...

Remélem megtalálják, és becsatolják bizonyítékként.

2012. dec. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 ZETAS ***** válasza:
78%

"Ki és milyen büntetésre számíthat?"

Ez vagy-vagy. A magyar igazságszolgáltatásban minden megeshet. Lehet mindenki szabadságvesztést kap, lehet senkinél lesz bebizonyított a bűnösség és felmentik...

2012. dec. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!