Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan ellenőrzi a munkáltató...

ZETAS kérdése:

Hogyan ellenőrzi a munkáltató az erkölcsi bizonyítványon szereplő bejegyzések és érvényességi idők valódiságát?

Figyelt kérdés

És alkérdésnek: Minek álláshoz csatolni, ha úgy is leellenőrzik, hogy az illető büntetlen előéletű-e?

Alkérdése 2: Ha nekem 90 napig érvényes, 40 napja kiállított erkölcsim van, akkor a munkáltató (aki 30 napnál nem régebbit kér) köteles-e elfogadni?



2012. dec. 17. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"akkor a munkáltató (aki 30 napnál nem régebbit kér) köteles-e elfogadni?"


10% munkanélküliség mellett azt bizony tudnod kell, hogy a játékszabályokat nem te írod, hanem a munkáltató-jelölt. Ebben a relációban a köteles nem értelmezhető. Ha ő 30 napnál nem régebbit kér, akkor nincs olyan, hogy 40 naposat köteles elfogadni. Ha nem tetszik balra el, majd jön helyetted más.

Sajna jelenleg ez a helyzet.

2012. dec. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan ellenőrzi a munkáltató az erkölcsi bizonyítványon szereplő bejegyzések és érvényességi idők valódiságát?


-Sehogy. Elhiszi amit a nyilvántartó hivatak leírt. MIért kellene azokban kételkedni?


Minek álláshoz csatolni, ha úgy is leellenőrzik, hogy az illető büntetlen előéletű-e?


-Pont ezzel ellenőrzik le. De az, hogy büntetlen a "sima" erkölcsiből nem derül ki, csak az, hogy épp nincs eljárás az illető ellen, és nem áll eltiltás alatt.

2012. dec. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jó... Én is 27 éve gyakorlom a magyar létet. :D Jövőre én is lépek külföldre.

Csak ezt a bürokratikus csavart nem értem: Minek neki, ha úgy is leellenőrzi?

2012. dec. 17. 20:39
 4/6 A kérdező kommentje:
A 3. kommentem az 1-es válaszolónak szólt.
2012. dec. 17. 20:41
 5/6 anonim ***** válasza:

"Csak ezt a bürokratikus csavart nem értem: Minek neki, ha úgy is leellenőrzi?"


Nem ellenőrzi le, nem is tudja leellenőrizni!

Elhiszi, mert ez egy hivatalos okmány, mint a születési anyakönyvi kivonat vagy a jogosítvány! Azt sem szokták leellenőrizni!

2012. dec. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha nekem 90 napig érvényes, 40 napja kiállított erkölcsim van, akkor a munkáltató (aki 30 napnál nem régebbit kér) köteles-e elfogadni?'


Már mért lenne köteles? Az egy napja kiállítottat sem köteles, attól hogy te jelentkezel még azzal is elküldhet a p.csába.

2012. dec. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!