Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a rendőrség bizonyítékot...

JuhászDork kérdése:

Ha a rendőrség bizonyítékot talál arról hogy én füveztem lehet belőle valami problémám?

Figyelt kérdés
És ha csak "bio" füvet szívtam amiben nincs thc?
2012. dec. 18. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehet.

De nagy bajod lesz belőle.

2012. dec. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne hallgass a hozzá nem értőkre, ha kimutatják a vizeletedben, vagy a véredben, esetleg hogy birtokoltál nem kereskedelmi mennyiséget akkor bírósági tárgyalás helyett választhatod a sokkal olcsóbb (ingyenes) megoldást az űgynevezett elterelést, ami annyit tesz hogy kb 2 hetente egy kb 2 órás összejövetelen kell részt venned fél vig. Ha elvégezted (leszoknod sem kell), megjelentél az elvárt óraszámon akkor úgymond ügy lezárva.
2012. dec. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

*Nem nagy bajod lesz belőle.*

Így akartam 1000 bocs.

2012. dec. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A fogyasztást nem bünteti a törvény, a birtoklásért tudnak elkapni. Ha éppen nincs nálad, amikor a rendőr ellenőriz, akkor így járt, nem áll fenn a kábítószerrel való visszaélés tényállása.
2012. dec. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

10. Mit tehet a rendőr?


A rendőrnek joga van bárkit igazoltatni, gyanús viselkedés esetén ruházatát, csomagját, autóját átvizsgálni. Ha drogot, vagy akár csak egy használt pipát vagy fecskendőt találnak valakinél, akkor előállíthatják, házkutatást is tarthatnak, és büntetőeljárást indítanak ellene. A gyanúsított köteles szakértői vizsgálatnak alávetni magát, ez vizelet- és/vagy vérvizsgálatot jelent. (Katéteres vizsgálatot azonban beleegyezése nélkül nem végezhetnek, a vizeletmintát így a gyanúsított ellenállása esetén nem lehet kikényszeríteni.) Az alkalomszerűen használt anyag gyorsabban kiürül a szervezetből, a rendszeres drogozás tovább hagy nyomot. Az amfetamin-származékok 2-5 napig kimutathatóak, az ópiátok 2-3 napig. A THC egy-két hétig is árulkodik, rendszeres használat esetén tovább is, sőt hirtelen fogyás esetén a zsírsejtekben megbúvó THC molekulák ismét megjelenhetnek a vizeletben. A nagy mennyiségű folyadékfogyasztás gyorsítja a drogok kiürülését.

Ha valaki nem gyanúsított, csak tanú, akkor nem köteles vizeletmintát adni, és 8 napon belül panaszt tehet az ügyészségen, ha sérelem éri. Tanúként mindenkinek igazat kell mondania, de nem köteles felelni az olyan kérdésekre, melyekre válaszolván magát vagy hozzátartozóját keverné bajba. Ez az oka annak, hogy tanúként senki sem kötelezhető vizeletvizsgálatra, hiszen a minta adásával kizárólag önmaga ellen szolgáltatna bizonyítékot. Gyakori eset, hogy a rendőrség tanúként állít elő embereket a rendőrségre, és ott a vizeletminta adására „kötelező” jelleggel kerül sor. Azonban az ilyen mintaadást is „önkéntesnek” tekintik, ha valaki nem tiltakozik az eljárás ellen. Jó tudni, hogy a tanúknak is joguk van ügyvédet felkérni, aki a tanúkihallgatáson jelen lehet.

Ha valaki járművet vezet, akkor – az alkoholszondához hasonlóan – a rendőrségnek joga van vele szemben drogtesztet alkalmazni.

2012. dec. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

www.drogvilag.hu

De szerintem ne drogozzál.

Inkább igyál 3-4 sört. :-)

2012. dec. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
semmi
2012. dec. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

ne drogozok,csak kíváncsi vagyok rá.

inkább a jó öreg söröcskét választom.

2012. dec. 18. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!