Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha a rendőrség valahol házkuta...

Ha a rendőrség valahol házkutatást tart, és talál egy széfet, akkor kötelezheti a tulajdonost, hogy nyissa ki? Ha a tulajdonos ellenáll (nem adja meg a kódot, nem nyitja ki) akkor megbüntetik, vagy feltörik a széfet?

Figyelt kérdés

2012. júl. 23. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a házkutatás a széf tartalmának átvizsgálására is érvényes.

Ha megtagadja a széf kinyitását, szerintem mindkettő. A széfet feltörik, a tulajt meg megbüntetik, mert akadályozza a hatóságok munkáját.

2012. júl. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%

á,dehogy,

rendőrségi házkutatáskor,csak azt nézhetik át amit te megengedsz nekik,sőt, ha megtiltod ,hogy pl bemenjenek a szobádba,és mégis bemennek,akkor másnap még a rendőrnek az igazolványát is pisztollyal átlövik,hát mit képzel,

meg különben is házkutatás,azt még a cipőjét sem veszi le ?


Egyébként hány éves vagy ?

2012. júl. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
De mit akarsz elrejteni?
2012. júl. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
Házkutatás esetén,csak is kizárólag olyan dolgokat vizsgálhat,olyan helyiségekbe mehet be a rendőr ami annak a tulajdonában áll,aki ellen a házkutatás irányul.Magyarra lefordítva,ha a szüleidnél laksz,akkor az ő szobájuk már nem kutatható.Esetleges széf lehet apádé is,tehát nem kell nyitni.De ugyan ez mondható el akkor is,a többen vannak bejelentve az ingatlanba.Én speciel rögtön azt mondtam volna,hogy nem az enyém.
2012. júl. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#4: Tudtommal, amiről nem tudod bizonyítani (papírral), hogy nem a tiéd, de a te házadban van, akkor az a tiednek számít.
2012. júl. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De ha többen vagyunk egy ingatlanba bejelentve akkor bárkié lehet.Nem azt kell bizonyítani,hogy nem az enyém.Hanem általában azt,hogy az enyém.Egy széf esetében meg bárki megvehette akár használtan is,erről nem kell,hogy legyen papírja.Pusztán elég,ha mondjuk apád azt mondja az az övé.Mivel őt nem gyanúsítják semmivel így nem is kutathatják az ő életterét,értékeit.
2012. júl. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kössz, csak kíváncsi voltam, nem akarok semmit rejtegetni...
2012. júl. 24. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!