Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz, hogy Magyarországon a...

Igaz, hogy Magyarországon a drogfogyasztás nem illegális csak a drogbirtoklás?

Figyelt kérdés

Vannak országok, ahol maga az a tény illegálissá tesz téged, hogy valaha drogoztál. (Egy extrém példa például Szingapúr, ahol a reptéren szúrópróbaszerűen vérvizsgálatot csinálhatnak, és ha észrevesznek, mondjuk Cannabis-nyomokat a véredben, akkor kivégeznek).


Ilyen értelemben Magyarországon a drogfogyasztásnak maga a ténye illegális vagy csak a drogbirtoklás az?



2012. dec. 19. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos bár így lenne hogy lehetne legálisan használni, de nem ilyen egyszerű

Engem bizony előállítottak már, volt nálam 2cigire való marihuána, mindenre válaszoltam készségesen, kérdezték fogyasztottam-e, mondtam igen egy szálat alkohol helyett, és b*sztak komolyan venni, úgy kezeltek mint egy hülyét


Tavaly nyáron volt ez, szóval illegális mindkettő sajnos, kivétel a Heroin, amit Magyarország is tabuként kezel, a használókat nem büntetik semmilyen módon, inkább segítik az adagok hozzájutását mondjuk börtönben

2012. dec. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De te birtokoltál, mert volt nálad két ciginyi marijuana.


Én olyan esetekről beszélek, hogy mondjuk átmész egy drogos haverodhoz és elszívsz nála egy füves cigit, vagy kimész egy napra fapados repülővel Hollandiába és ott füvezel, aztán visszajössz, ezek a dolgok illegálisak-e vagy nem?

2012. dec. 19. 17:01
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Ezek is illegálisak, legegyszerűbb példa, a fesztiválok diszkók, ahol tudják hogy gyanús hírű az összejövetel ott mindenkit egy kalap alá vesznek, nem érdekli őket hogy van a zsebben is vagy csak a vérben.
2012. dec. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"agy kimész egy napra fapados repülővel Hollandiába és ott füvezel, aztán visszajössz, ezek a dolgok illegálisak-e vagy nem?"


Olvasd el a BTK területi hatályra vonatkozó részét.

2012. dec. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem birtoklod, akkor hogy szívod?! Más tartja, mert akkor az már kereskedelem!
2012. dec. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kukorika ***** válasza:
Magyarországon semmi sem legális ami bármilyen droggal kapcsolatos, a fogyasztás is, nemhogy nem legális, hanem bűncselekmény. Más kérdés, hogy ha csak annyit bizonyítanak rád, hogy elszívtál egy szál füves cigit, vagy csak beleszippantottál egy bulin, azt nem veszik szigorúan, meg lehet úszni (főleg a szippantást)... nyilván ha elszívsz egy cigit, enyhe büntetés várható sőt akár az is hogy a bíró jó kedvében van és felment vagy csak egy megróvást ad. De legközelebb már nem fogod olyan könnyen megúszni... Minél "keményebb" a drog, annál magasabb a bünti. Tehát ha azt bizonyítják rád, hogy felszívtál egy csík kox-ot, akkor már lehet, hogy kapsz egy nagyobb pénzbüntetést vagy pár hónap elzárást. Ha ilyen droggal kapcsolatos tevékenységeket folytatólagosan sorozatosan csinálod és azt rádbizonyítják, továbbá a beszerzés körülményei (tehát pl droggal való visszaélést bizonyítanak rád) azzal kapcsolatos egyéb bűncselekmények, pl csoportosság, bűnszervezet, üzletszerűség (tehát mondjuk pl valakinek tovább adtál egy tasakkal) stb stb stb... szépen az ilyenek halmozva már akár több év letöltendőre is felmehetnek... mivel sok cuccos azzal ámítja magát, hogy á én csak néha szívogatok nem lehet probléma, csak éppen arról feledkezik meg, hogy ami neki természetes, pl dílertől veszi a cuccot, vagy hoz a havernak is stb, az a jog előtt, a bíró előtt mind-mind lehet egy-egy halmazati bűntény! Amiről azt hiszed, hogy csak egy ártatlan beszívás, az egy bíróság előtt már lehet sorozatos, halmazati, akár visszaesés (ha esetleg volt korábban egy enyhe ítéleted hasonló ügyben) stb stb stb... és meglehet hogy bevarrva találod magad évekre...!!! Hiába sírsz-ríssz... okosabb dolog inkább nem cuccozni...
2013. márc. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!