Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tudtok mondani egy elfogadható...

Tudtok mondani egy elfogadható indokot hogy miért illegális a fű Magyarországon?

Figyelt kérdés

Illetve arra is hogy ha már illegális, akkor is minek kell ÉVEKRE bezárni azt aki FOGYASZT?

Elfogadható indok alatt olyat értek, ami már nem lett ezerszer megcáfolva. Egyébként "érdekes módon" mindenhol máshol vagy enyhítik vagy még alapszinten, bizonyos célokra legalizálják is, és csak itthon van az hogy nemhogy enyhítenék a rá vonatkozó szabályt de még szigorítanak is rajta.



2012. okt. 7. 13:48
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
36%
Mert nincs kultúrája Európában... így nem tudják hogyan kell használni ...
2012. okt. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
90%
Hozom a popcornt, mert itt vérre menő vita lesz!
2012. okt. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
78%
Részemről nem a fűvel van a baj, hanem a köré épült szubkultúrával.
2012. okt. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
93%

Ami jogos indok lehet az a betépve vezetés és munkavégzés gátolása.

Piásokkal nagy a harc annak ellenére hogy egész egyszerüen kimutatható már a helyszinen, a fűvet csak vérvétellel lehetne behatárolni.

2012. okt. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
62%

Amiért illegális az alkohol is!


Jah, hogy az nem illegális???


Nah látod, kb ennyire jól lehet érvelni a fű ellen.


vagyis sok értelme nincs a betiltásának és a kemény büntetésének. Én nem vagyok fogyasztó de kiakasztónak tartom hogy a sok népnemzeti ajvékoló nem képes megkülönböztetni a kemény drogot és a füvet. Mert a politikusaik beadták nekik hogy a bor fogyasztása egészséges miközben egy füves cigi már maga a pokolra vezető kénköves út!!


Hollandiában volt szerencsém kipróbálni a füves cigit és jelentem nem lettem függő és nem mészároltam le a fél baráti körömet!


De ha a nagy magyarkodókon múlik akkor lehet hogy a végén az alkohol is tiltólistán lesz és aki megiszik egy jó féle Tokaji bort azt kényszergyógykezelésre küldik és kap 2 év felfüggesztettet! Szóval hajrá Jobbikosok, előre a bormentes világ felé!

2012. okt. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
ma 14:07: Ez alatt pontosan mit értesz?
2012. okt. 7. 14:46
 7/44 anonim ***** válasza:

Az nem igaz, hogy több évi börtön járna érte, bírói gyakorlatok sokasága, akár közszereplőknél is, mint Stohl András, elterelést ítél meg büntetésként.

Az érvek:

-A magyar kultúra, és társadalom nincs felkészülve ennek az anyagnak a felelősségteljes használatára. Egy olyan országról beszélünk, ahol kimagaslóan sok az alkoholista. Az új divat a Rivotril+alkohol, így pár száz forintból el tudják érni, a teljes kiütést.

- Ez a drog, csak úgy mint minden más drog (alkohol, kávé) nagy mennyiségben ártalmas a szervezetre, a mindennapi használata a munkavégzésre és a vezetésre hátrányosan hat.


Minél jobban enyhítesz egy szabályt, annál több lesz aki a határain fog táncolni. Én egyet értek a szigorításokkal, és személyes ismerősöm is van, aki volt már elterelésen. Gyakorlatilag pszichológussal kell beszélgetni, és meg kell ismernie a hosszútávú hatását (ami nincs még kimutatva), illetve legfőképp azt kellett megismernie, hogy miért lehet büszke valaki arra, hogy mindig józan.

2012. okt. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
37%

"ma 14:07: Ez alatt pontosan mit értesz?"


Jómagam is élek néha vele, de ezt a totál elszállós, felelőtlen, semmivel nem törődő hedonista reggae-s raszta szubkultúrát értettem alatta. Mondjuk nyilván ott már nem csak a fű dominál, de ez az egész Jamaica-kultusz meg a fekete öntudatot hirdető fehérek nekem már nem férnek bele az egészséges keretek közé.

2012. okt. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
50%

"Tudtok mondani egy elfogadható indokot hogy miért illegális a fű Magyarországon?"

- Mert jól működik a propaganda-gépezet.

- Mert különben a rendőrség drog "felderítési" statisztikája az 1%-ot sem érné el.

- Mert akkor nem kéne feleslegesen milliárdokat kidobni a "marihuána elleni harcra", és szegény rendőrök éhen halnának. :(

- Mert akkor üresek lennének a börtönök és a kormány-span üzemeltetők nem tudnák megvenni a tizedik mercit.

- Mert akkor leszegényednének a drogdílerek. :(


És persze a legfontosabb:

- A magyar társadalom (nagy része) teljesen tudatlan, a marihuánáról pedig maga sátán jut eszükbe.


Én középiskolába járok ott volt ilyen "felvilágosítás a drogokról" program ahol az előadó olyan dolgokat mondott hogy majd össze sz*rtam magam a nevetéstől. Csak hogy párat idézzek:

"A marihuána fogyasztók 90%-a, rászokik a keményebb drogokra!"

"A marihuánától erőszakos leszel!"

"A marihuánától skizofrén leszel!"

"A marihuána fogyasztók nem ritkán tapasztalnak hallucinációt, amely arra készteti őket hogy bűncselekményt kövessenek el."


és végül a legjobb:

"Évente több-tízezren halnak meg marihuána miatt."


Ha ilyen jól dezinformálják az embereket, akkor minek csodálkozni?

2012. okt. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

ma 14:59

Meg lehetne oldani korlátozásokkal. (pl: nem lehetne mindenhol szívni, meg egyszerre csak egy X adagot szabadna venni, stb) Így sokan meg csak azért is kipróbálják mert illegális, de ha legális lenne, akkor olyan természetes dolog lenne, mint az alkohol.

2012. okt. 7. 15:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!